#StayHome w pasku statusu sieci komórkowej na smartfonach

Sieci komórkowe w wielu krajach na świecie zaczęły wyświetlać komunikat ? #StayHome (#ZostańWDomu) obok nazwy operatora w pasku stanu na smartfonach.

Status sieci komórkowej LTE z hashtagiem #ZostanWDomu

Użytkownicy iPhone’a w kilku krajach, którzy rozłączą się z siecią Wi-Fi na swoich urządzeniach, zobaczą komunikat ? #StayHome czyli ? #ZostańWDomu u góry Centrum sterowania, w którym wyświetlane są informacje o sieci komórkowej.

Według informacji zamieszcznych przez użytkowników na Twitterze taka wiadomość na pasku stanu pojawia się w wielu krajach na świecie, w tym w Niemczech, Belgii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Peru, Turcji, Indiach, Luksemburgu, Rumunii, Indonezji, Nigerii i innych.

Komunikat pojawia się, gdy Wi-Fi jest wyłączone w Centrum sterowania, powodując pojawienie się informacji o połączeniu z siecią komórkową, ale pojawia się również bez wyłączania Wi-Fi po opuszczeniu dostępnej sieci Wi-Fi i przejściu do sieci komórkowej. Obecnie żadna sieć komórkowa w Polsce nie wyświetla napisu #ZostanWDomu.

Sprawdź też: 

Google uruchomiło witrynę „COVID‑19 Information & Resources”

Jeśli zauważycie taką zmianę w Orange, T-Mobile, Play, Plusie lub innych sieciach w naszym kraju, podzielcie się taką informacją w komentarzu!

Aktualizacja: W Polsce, na ekranach smartfonów w sieci Plus, które spełniają odpowiednie wymogi techniczne, wyświetlany jest komunikat Plus #zostańwdomu.

Komunikat „Plus #zostańwdomu” - w pasku stanu telefonu
Komunikat „Plus #zostańwdomu” – w pasku stanu telefonu

Kraje, w których pojawia się komunikat „zostań w domu”, zachęcają w swoich ojczystych językach, aby mieszkańcy do pozostali w domach i zachowywali bezpieczną odległość, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa – ten tekst ma służyć jako przypomnienie.

#StayHome na pasku statusu sieci komórkowej
Przykłady z w różnych językach i różnych krajach – #StayHome na pasku statusu sieci komórkowej

źródło: MacRumors