Płatności OnePlus Pay już wkrótce zadebiutują w Chinach

System płatności mobilnych OnePlus Pay zostanie uruchomiony w Chinach i będzie działał na razie tylko na urządzeniach OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro.

PnePlus Pay logo

Wygląda na to, że system płatności mobilnych OnePlus Pay zostanie lada moment  uruchomiony w Chinach. Firma OnePlus była do tej pory dość tajemnicza, jeśli chodzi o system płatności mobilnych, który miał zostać uruchomiony w tym roku.

Chińska firma poinformowała o OnePlus Pay po raz pierwszy w zeszłym roku podczas prezentacji smartfona OnePlus 7T, od tego czasu nie ujawniono wielu szczegółów.

Po premierze serii OnePlus 7T nie ujawniono żadnych dodatkowych informacji o OnePlus Pay, więc najnowsze informacje są niespodzianką. Według serwisu GizChina, wewnętrzne źródła podają, że OnePlus Pay będzie dostępny w Chinach jeszcze w marcu 2020 roku.

Sprawdź także:

OnePlus zmieniło logo i identyfikację wizualną marki

Oczywiście inne smartfony OnePlus zostaną dodane do listy wsparcia w nadchodzących miesiącach, ale seria 7T będzie pierwszą, która ją otrzyma. Chociaż OnePlus Pay będzie początkowo dostępny w Chinach, usługa płatności mobilnych zostanie w późniejszym terminie wprowadzona także w Stanach Zjednoczonych i Indiach.

Dla osób mieszkających w Chinach na początku OnePlus Pay będą obsługiwać tylko trzy banki: Guangfa Bank, Minsheng Bank i SPDB. Pomimo wszystkich informacji pojawiających się w prasie, OnePlus nadal jest milczy na temat swojej usługi płatności mobilnych, więc będziemy musieli tylko poczekać na oficjalne ogłoszenie, aby zobaczyć, czy pojawi się coś nowego, o czym nie wiedzieliśmy.

OnePlus Pay (H2OS) - screeny
OnePlus Pay (H2OS) – screeny

źródło: GizChina via iPhoneHacks