Aplikacja mobilna „Podcasty Google” dostępna także na iPhonie

Oficjalna aplikacja „Podcasty Google: darmowe i popularne podcasty” do słuchania podcastów zadebiutowała właśnie w sklepie App Store.

Google Podcasts (logo)

Google umożliwiło właśnie wyszukiwanie podcastów z całego świata, subskrybowanie dowolnego podcastu za darmo i pobieranie odcinków do odtwarzania offline, podobnie jak podcasty Apple.

Aplikacja mobilna Podcasty Google trafiła bowiem na urządzenia z systemem iOS i iPadOS – synchronizuje postęp odsłuchu na różnych urządzeniach, dzięki czemu możesz na nich zacząć od momentu, w którym skończyłeś. Oprogramowanie zawiera trzy karty: Strona główna, Odkrywaj i Aktywność.

Karta Strona główna zawiera nowe odcinki subskrybowanych programów. Po wybraniu odcinka, którego chcesz posłuchać, zobaczysz tematy lub osoby związane z tym podcastem – możesz łatwo przejść do wyszukiwarki Google, aby dowiedzieć się więcej.

Karta Odkrywaj zawiera rekomendacje dotyczące odcinków związane z Twoimi zainteresowaniami oraz katalogi podcastów podzielone na gatunki takie jak rozrywka, sport czy wiadomości.

Karta Aktywność wyświetla historię odsłuchu, ustawione w kolejce odcinki i pliki do pobrania. W przypadku każdego subskrybowanego kanału podcastów możesz włączyć automatyczne pobieranie i opcjonalne powiadomienia push, gdy pojawią się nowe odcinki.

Oto krótka lista kluczowych funkcji Podcastów Google:

  • Subskrybuj i słuchaj swoich ulubionych podcastów
  • Przeglądaj rekomendacje programów i odcinków rekomendowanych specjalnie dla Ciebie
  • Przeglądaj popularnych kanałów z kategorii humor, wiadomości, sport i nie tylko
  • Słuchaj z większą szybkością odtwarzania lub pomijania przerw
  • Kolejkowanie odcinków zapewnia płynne słuchanie
  • Historia odsłuchu, pobrane pliki i subskrypcje
  • Słuchanie na wielu urządzeniach – telefonie, laptopie, inteligentnym głośniku
  • Automatyczne pobieranie programów do słuchania offline i w podróży
  • Odkryj podcasty za pomocą wyszukiwarki Google i Asystenta Google
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Podcasty Google (iPhone)
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Podcasty Google (iPhone)

Oprócz wyszukiwania podcastów z poziomu aplikacji, możesz także poprosić aplikację Google Assistant o odtworzenie określonego podcastu lub wyszukiwanie podcastu w aplikacji Google lub na google.com.

Podcasty Google są dostępne jako aplikacja na urządzenia z systemami  iOS i Androida lub z poziomu przeglądarki internetowej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!