Amazon Prime Video wreszcie wprowadza profile użytkowników

Nie musisz już udostępniać swoich list odtwarzania i rekomendacji – w wybranych krajach pojawiły się już profile użytkowników w aplikacji Amazon Prime Video.

Amazon Prime Video Profiles

Choć trwało tolata, Amazon Prime Video w końcu jest gotowy zaoferować coś, co możesz uznać za coś oczywistego w serwisie Netflix i innych usługach: wiele profili dla jednego konta w usłudze.

Od teraz, w wybranych krajach można dodać pięć dodatkowych profili do swojego konta Prime Video oprócz podstawowego profilu domyślnego, w tym Profile dziecięce, które zawierają treści odpowiednie dla dzieci w wieku 12 lat i młodszych. Nie musisz już ustalać kto co obejrzał ze swoim partnerem i martwić się, że Twoje dziecko będzie oglądać „Łowców”.

Profile są dostępne na telefonach i tabletach (Android i iOS), urządzeniach sieciowych (stacjonarne, mobilny Internet i mShop), tabletach Fire (tablety Fire generacji 10. i nowsze będą miały dostęp do profili), 3P Living Room Devices (aplikacja Prime Video na Apple TV Gen 2 i 3, Chromecast).

Uwaga: Apple TV Gen 2/3 będzie miał tylko dostęp do funkcji przełączania profilu. Zarządzanie profilem (tworzenie, edytowanie lub usuwanie) jest obecnie niedostępne. Aplikacja Prime Video na Fire TV (tylko klienci w Indiach).

Czas wprowadzenia profili idealnie wpasowuje się w obecną sytuację, kiedy ludzie są zmuszeni do pozostania w domu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Korzystanie z Prime Video z pewnością wzrośnie – i obejmuje to zwiększenie oglądalności przez członków rodziny, którzy mogli wcześniej nie korzystać z tej usługi. Profile oraz centrum Cinema z filmami, które miały znajdować się w kinach, mogą zachęcić więcej osób do wypróbowania Prime Video.

Niestety na swoim polskim koncie jeszcze nie mam tej funkcji, choć pomoc w języku polskim dotycząca profili jest dostępna. Jeśli masz ją u siebie daj nam znać.

Amazon Prime Video znowu na pół roku od Play za darmo!

Czym są profile Prime Video?

Profile Prime Video umożliwiają dostęp do oddzielnych rekomendacji, historii oglądania, postępów sezonu i listy oglądanych w oparciu o indywidualną aktywność profilu.

Prime Video umożliwia tworzenie i zarządzanie wieloma profilami w obrębie konta z zawartością spersonalizowaną oddzielnie do każdego profilu. Każdy profil będzie miał osobne rekomendacje, historię oglądania, postępy sezonu i listę obserwowanych w oparciu o indywidualną aktywność profilu.

Możesz mieć maksymalnie sześć profili użytkowników (1 domyślny profil podstawowy + 5 dodatkowych profili dorosłych lub dzieci) w ramach Prime Video na jednym koncie Amazon.

Jak utworzyć profil Prime Video i zarządzać nim?

Aby utworzyć profil Prime Video, przejdź do listy rozwijanej Wybierania profili dostępnej na górnym pasku nawigacyjnym.

Aby utworzyć i zarządzać (edytować/usuwać) profilem Prime Video dla:

  • Witryny internetowej: Przejdź do „Wybierania profilu” ze strony głównej Prime Video i kliknij „Dodaj nowy”, aby utworzyć nowy profil. Kliknij „Zarządzaj profilami” w „Wybieraniu profili”, aby edytować lub usunąć profile. 
  • Aplikacja Prime Video na iOS, urządzeniach z systemem Android i tabletach FireKliknij „Moje rzeczy” na dole ekranu aplikacji Prime Video i kliknij ikonę „+”, aby utworzyć nowy profil. Wybierz ikonę profilu, którym chcesz zarządzać (edytować/usunąć).  Kliknij „Usuń profile”, aby usunąć profil. Lub wprowadź zmiany w profilu i wybierz „Zapisz zmiany”, aby zapisać wprowadzone zmiany.
  • Aplikacja Prime Video na Fire TVPrzejdź do „Wybierania profili” na stronie głównej aplikacji Prime Video, kliknij ikonę „+”, aby utworzyć nowy profil. Wprowadź nazwę profilu i wybierz, czy jest to profil dla dorosłych/dzieci poprzez odpowiednie ustawienie atrybutu „Czy to jest profil dla dzieci?”. Wybierz „Zapisz”, aby utworzyć i zapisać profil. Za pomocą opcji „Wybieranie profili” wybierz profil, którym chcesz zarządzać (edytować/usunąć). Kliknij „Usuń profile”, aby usunąć profil. Lub wprowadź zmiany w profilu i wybierz „Zapisz zmiany”, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Uwaga: Profile Prime Video są obecnie dostępne tylko w wybranych krajach.