Film dokumentalny „Królestwo” za darmo na VOD

Tęsknimy za dziką i nieskalaną przyrodą, dlatego warto chociaż obejrzeć przepiękny film dokumentalny „Królestwo” – odkryj tajemnice prapuszczy teraz za darmo na VOD.pl.

Przyrodniczy film dokumentalny pt. „Królestwo”

Firma M2 Films udostępniło na ten weekend bezpłatnie piękny dokumentalny film przyrodniczy zatytułowany Królestwo (tyt. oryg. Les saisons), czyli zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wspaniała Puszcza Białowieska. Jest to ostatnia część cyklu niesamowitych obrazów od twórców Mikrokosmos, Makrokosmos i Oceany.

Czy nie wychodząc z domu, można przenieść się do samego środka puszczy, spacerować po lesie, podziwiać żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie, a nawet więcej – oczami tych i innych zwierząt poznać historię natury i naszego kontynentu? W ten weekend jest to możliwe.

Jacques Perrin i Jacques Cluzaud tym razem sportretowali starą puszczę i oczami zwierząt spojrzeli na historię natury i człowieka od czasów lodowcowych do współczesności. A niezwykłe plenery – dzikie i nietknięte ręką człowieka – znaleźli w Polsce, w Puszczy Białowieskiej.

Lektorką polskiej wersji językowej jest niezastąpiona w tego typu produkcjach Krystyna Czubówna. Film Królestwo był najchętniej oglądanym dokumentem w polskich kinach w 2016 roku, teraz bezpłatnie obejrzysz go na VOD.pl od soboty do niedzieli (21-22 marca 2020 roku).

Aplikacja „Seek by iNaturalist” korzysta z AI do poznawania przyrody!

O czym jest dokument „Królestwo”?

Królestwo – odkryj tajemnice prapuszczy to rewelacyjne, majestatyczne dzieło twórców, którzy oczarowali świat filmami dokumentalno-przyrodniczymi Mikrokosmos i Makrokosmos. Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Puszczy Białowieskiej, jednym zachowanym miejscu, które oddaje charakter lasu w postaci, jakiej istniał tysiące lat temu. Twórcy filmu zabierają widzów do serca pełnej tajemnic prapuszczy, aby opowiedzieć o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

Wiele tysięcy lat temu cała Europa pokryta była bezkresnym lasem, w którym władze dzierżyły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Prapuszcza, wraz z rozwojem cywilizacji ludzkiej kurczyła się. Wycinane i wypalane lasy, ustępowały miejsca polom i ludzkim siedliskom. Wraz ze zmniejszającą się powierzchnią lasów ginęły dzikie zwierzęta, te które mogły, starały zaszyć się jak najgłębiej między drzewami. Jednym z ostatnich miejsc, w których puszcza przetrwała w miarę nienaruszonym stanie, jest Polska.

Obejrzyj zapowiedź i zwiastun:

Film przyrodniczy Królestwo to wspaniałe kino przyrodnicze, pełne zapierających dech w piersiach ujęć zwierząt i obrazów dzikiej natury. Dzięki filmowi przeżyjecie niesamowitą przygodę, dowiecie się też wiele na temat jednego z największych przyrodniczych skarbów Europy – Puszczy Białowieskiej.

Film dostępny jest już do obejrzenia w serwisie VOD.pl lub aplikacji mobilnej i na Smart TV.

Dystrybutorem filmu „Królestwo” jest firma M2 Films, która już w sobotę 21.03, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, udostępnia film bezpłatnie. „Królestwo” można obejrzeć bez żadnych opłat w weekend 21-22.03 w serwisie vod.pl.

źródło: M2 Films VOD.pl