Pierwszy polski slasher „W lesie dziś nie zaśnie nikt” na Netfliksie!

Polski horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt” miał mieć premierę kinową w marcu, ale zamiast tego trafił od razu do serwisu Netflix.

W lesie dziś nie zaśnie nikt

W lesie dziś nie zaśnie nikt to pierwszy polski slasher – czyli gatunek filmowy, w którym obserwujemy jak kolejni bohaterowie giną w tajemniczych okolicznościach. Dla osób, które lubią mieć gęsią skórkę i dreszcz emocji nie brakuje w tego typu filmie bardzo obrazowych scen z mnóstwem sztucznej krwi, a sprawcą zazwyczaj jest psychopatyczny morderca.

Popularne slashery, które większość z nas kojarzy, to między innymi Piątek trzynastego, Koszmar z ulicy Wiązów, Teksańska masakra piłą mechaniczną czy Krzyk.

Film W lesie dziś nie zaśnie nikt nie miał swojej premiery kinowej ze względu na zamknięte kina z powodu koronawirusa (COVID-19) i podobnie jak Sala samobójców. Hejter ma swoją dystrybucję w internecie (w serwisie VOD).

Zobacz także:

Netflix i YouTube zmniejszają jakość filmów w Europie na 30 dni

W wyreżyserowanym przez Bartosza M. Kowalskiego (Plac zabaw) polskim horrorze grają: w roli głównej Julia Wieniawa-Narkiewicz (Zosia)  oraz Michał Lupa, Wiktoria Gąsiewska, Stanisław Cywka, Sebastian Dela, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko i Mirosław Zbrojewicz.

Zobacz zwiastun filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt:

Fabuła filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt”

Główna bohaterka Zosia (Julia Wieniawa), która razem z innymi nastolatkami trafia na obóz offline – muszą na początku oddać wszystkie urządzenia elektroniczne (smartfony) i razem z opiekunami wyruszają do lasu. Okazuje się, że czeka tam na nich ogromne niebezpieczeństwo…

Dwaj bracia natrafiają w lesie na tajemnicze znalezisko, które okaże się makabryczne w skutkach… Lata później krwawe konsekwencje odkrycia poniesie grupa bogu ducha winnej młodzieży, która spędza wakacje w leśnej głuszy. To oczywiste więc, że bohaterowie „W lesie dziś nie zaśnie nikt” będą musieli walczyć o życie, a podstawowe dwa pytania brzmią: „kto (i czy w ogóle ktoś) dotrwa do końca?” oraz „w jaki sposób zginą kolejne postaci?”.

Film dostępny jest w serwisie Netflix od piątku 20 marca 2020 roku:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix, Gazeta.pl