Facebook z trybem ciemnym wreszcie dostępny na komputerach

Przeprojektowana wersja Facebooka zapewnia szybsze ładowanie i tryb ciemny – serwis wygląda teraz bardzo podobnie do wersji mobilnej.

Facebook na komputery – tryb ciemny (dark mode)
Facebook na komputery – tryb ciemny (dark mode)

Facebook wreszcie pozwala użytkownikom komputerów na włączenie trybu ciemnego w wersji przeglądarkowej serwisu. Od wczoraj większość użytkowników Facebooka ma już dostęp do przeprojektowanego interfejsu.

Nowa wersja została zatem oficjalnie wprowadzona na komputery, po tym gdy po raz pierwszy zapowiedziano ją na zeszłorocznej konferencji F8. Aktualizacja sprawi, że sieć społecznościowa w przeglądarce komputerowej będzie wyglądać jak jej mobilny odpowiednik a jednocześnie będzie szybsza i oferuje tryb ciemny (dark mode)!

Większość użytkowników już od jakiegoś czasu może samodzielnie wypróbować nowy interfejs serwisu Facebook, sprawdź poniżej, jak włączyć nowy wygląd z trybem ciemnym!

Jak włączyć nowy wygląd i tryb ciemny na Facebooku w przeglądarce?

  1. Przejdź do menu rozwijanego w prawym górnym rogu serwisu.
  2. Wybierz przedostatnią opcję Przełącz na nowy Facebookobecnie opcja dostępna tylko w przeglądarkach Chrome, Firefox i Opera. Wkrótce ma pojawić się też w Safari.

Możesz również zobaczyć baner u góry strony z pytaniem, czy chcesz wypróbować nowy wygląd. Jeśli wolisz tradycyjny interfejs użytkownika, możesz wrócić, wybierając Przełącz na klasyczny Facebook.

Tak wygląda profil serwisu mobiRANK.pl w nowym interfejsie Facebooka w trybie ciemnym:

Screen profilu na Facebooku serwisu mobiRANK.pl
Screen profilu na Facebooku serwisu mobiRANK.pl

2x szybszy i 75% lżejszy Messenger na iPhone’a

Nowa, usprawniona wersja komputerowa serwisu posiada w centralnym miejscu wyśrodkowane zakładki z powiadomieniami, wideo, grupami i grami. Czcionki są teraz większe, a na pasku bocznym po lewej stronie znajdują się dodatkowe skróty. Historie zostały przeniesione na górę ekranu, pod menu główne.

Nawet jeśli nie podoba Ci się nowy wygląd, prawdopodobnie docenisz szybszy czas ładowania witryny i nowy tryb ciemny, do którego można uzyskać dostęp za pomocą przełącznika w menu rozwijanym Ustawienia.

Podobnie jak inne tryby ciemne (nocne), jest przeznaczony do użytku w ciemnych pomieszczeniach, aby użytkownicy nie uszkadzali sobie wzroku od jasnego tła serwisu.

dizajnPrzeprojektowana strona internetowa Facebooka (2019)Tryb ciemny jest już dostępny w Messengerze, na Instagramie i WhatsAppie. Facebook twierdzi, że nowy projekt pomoże użytkownikom szybciej znaleźć to, czego szukają, i wyświetla podgląd w czasie rzeczywistym nowych wydarzeń, strony lub grupy w trakcie tworzenia.

Jest również łatwiejszy dostęp do zarządzania grupami i pozwala udostępniać posty bezpośrednio grupom bez wychodzenia z kanału informacyjnego. Ponieważ tylu ludzi utknęło w domu i korzysta z Facebooka, aby utrzymywać kontakt z przyjaciółmi i rodziną, udostępnienie nowej wersji nastąpiło we właściwym czasie.

źródło: Facebook via Techspot i TechCrunch