Nowy MacBook Air (2020) z klawiaturą Magic Keyboard

Firma Apple zaktualizowała swoją ofertę MacBooka Air o przeprojektowaną klawiaturę nożycową Magic Keyboard i dwukrotnie większą pojemność, wyższą wydajność procesora i niższą cenę.

Macbook Air (2020)

Nowy model podstawowy MacBooka Air ma 256 GB przestrzeni dyskowej i jest dostępny w trzech wersjach – złotej, srebrnej i kosmicznej szarości. W komunikacie prasowym Apple wyjaśniło, że nowy MacBook Air ma teraz klawiaturę Magic Keyboard, wprowadzoną po raz pierwszy na 16-calowym MacBooku Pro w 2019 roku.

Nowa konstrukcja klawiatury to mile widziana poprawka. Przeprojektowany mechanizm nożycowy zapewnia skok klawiszy o 1 mm, zapewniając wygodne i stabilne odbicie klawisza, a nowe odwrócone ustawienie „T” klawiszy strzałek ułatwia ich znalezienie bez patrzenia w dół.

Apple po raz pierwszy wprowadziło swoją kontrowersyjną klawiaturę motylkową na MacBooku z 2015 roku. Konstrukcja klawiatury zajmuje mniej miejsca pod klawiszami w porównaniu do zwykłego mechanizmu  nożycowego i zmniejsza ilość miejsca między klawiszami.  Ale konstrukcja spowodowała również problemy dla Apple’a i użytkowników, ponieważ oznaczało to, że klawisze często przestawały działać, gdy dostawał się pod nie kurz lub inne zanieczyszczenia.

Sprawdź także:

Apple zapowiedziało dzisiaj także nowego iPada Pro (2020)

Kiedy Apple ujawniło, że wraca do mechanizmu nożycowego dla swojego 16-calowego MacBooka Pro, Phil Schiller skomentował, że mieli pewne problemy z jakością, nad którą musieli popracować, Przez lata doskonalili projekt klawiatury, aby wydać trzecią generację, z której wiele osób będzie bardziej zadowolonych.

Nowy MacBook Air w wersji podstawowej kosztuje 4 999 zł – więcej informacji na temat urządzenia znajdziesz na oficjalnej stronie producenta.

źródło: Apple Newsroom