Apple zapowiedziało dzisiaj także nowego iPada Pro (2020)

Od 25 marca 2020 roku w sprzedaży pojawi się odświeżona wersja iPada Pro ze skanerem wykrywania światła i odległości (LiDAR), szerokokątnym aparatem i obsługą gładzika.

iPad Pro (marzec 2020)

W środę 18 marca Apple zaskoczyło nas zapowiedzią zupełnie nowego iPada Pro, który wyposażony jest w nowy układ Bionic A12Z, skaner LiDAR (Light Detection and Ranging), aparat szerokokątny Ultra Wide i mikrofony rejestrujące dźwięk w studyjnej jakości.

Dzięki nowemu procesorowi uaktualniony iPad jest szybszy niż wiele dzisiejszych laptopów. Już dziś można zamówić nowego iPada Pro (11 lub 12,9 cala) w sklepie internetowym Apple’a a cena zaczyna się od 3 899 zł. Urządzenie będzie wysyłane od 25 mara br.

Nowy iPad Pro firmy Apple to wszystko, na co liczyliśmy. Oprócz łączności 5G – której oczekujemy później – zawiera ona wszystkie funkcje i ulepszenia, które chcieliśmy zobaczyć. Apple nazywa to kolejnym wielkim krokiem naprzód dla iPada. Do iPada zostanie wydana także w późniejszym terminie nowa klawiatura Magic Keyboard z gładzikiem.

– Nowy iPad Pro posiada zaawansowane technologie, które nigdy wcześniej nie były dostępne nawet w komputerach przenośnych, powiedział Phil Schiller, starszy wiceprezes Apple’a ds. marketingu na całym świecie.

Sprawdź także:

Nowy MacBook Air (2020) z klawiaturą Magic Keyboard

iPad Pro z 2020 roku na pierwszy rzut oka przypomina swojego poprzednika. Jest dostępny w opcjach wielkości 11 i 12,9 cala, z których oba mają wspaniałe, superkrawędzie wyświetlacza Super Retina (LCD). Wyposażone są w technologię True Tone i obsługę szerokiej gamy kolorów P3.

Cechy nowego iPada Pro (marzec 2020)

ProMotion powraca, zapewniając zmienną częstotliwość odświeżania, która maksymalizuje się przy superpłynnym odświeżaniu 120 Hz. Tego samego, do którego przyzwyczaili się właściciele iPada Pro.

Jeśli masz już najnowszego iPada Pro, nie ma sensu kupować najnowszego modelu – te wszystkie ulepszenia i uaktualnienia – a jest ich wiele – może zachęcić wielu użytkowników starszych modeli do wymiany na nowego.

Wyposażony w jeszcze szybszy układ A12Z Bionic, nowy iPad Pro radzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi zadaniami, takimi jak edycja wideo 4K i modelowanie 3D. Zawiera osiem rdzeni przetwarzających z zaawansowaną architekturą termiczną, aby uzyskać jak dotąd najlepszą wydajność. Apple twierdzi, że nie ma obecnie na rynku żadnego innego układu, który mógłby konkurować z A12Z w pakiecie tak cienkim i lekkim jak iPad Pro. Zapewnia ten sam 10-godzinny czas pracy baterii pomiędzy ładowaniami, szybsze Wi-Fi i LTE klasy gigabit, które obsługuje jeszcze więcej pasm.

iPad Pro z klawiaturą Magic Keyboard i gładzikiem

Podobnie jak 16-calowy MacBook Pro, iPad Pro również odnotował ogromną poprawę dźwięku. Posiada pięć głośników i mikrofonów studyjnej jakości, które rejestrują „super czysty dźwięk i najcichsze detale”, a także dźwięk wydobywający się z 4 głośników, dostosowując się do dowolnej orientacji urządzenia.

Obejrzyj spot reklamowy nowej wersji iPada:

Więcej o nowym iPadzie przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej urządzenia.

źródło: Cult of Mac via Apple Newsroom