Zobacz w 4K jak pusto i spokojnie jest w Warszawie!

To wideo wspaniale pokazuje, jak piękna jest Warszawa, kiedy nie ma na ulicach ludzi – szkoda tylko, że to wina wyjątkowej sytuacji związanej z koronawirusem (SARS-Cov-2).

Warsaw – City of Silence during COVID-19 Pandemic
fot. Pop Art Media, Damian Popławski

Warszawa – godzina 9 rano, 15 marca 2020 roku – „spokojnie jak niedzielny poranek”. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiego warszawskiego Śródmieścia… Dla niektórych może to być jak obraz miasta po przejściu zaraz w dystopijnym filmie. Ale ta pustka, śpiew ptaków i piękno Warszawy jest wyjątkowo widoczne na takim krajobrazie.

Studio Pop Art Media opublikowała fenomenalny film pokazujący co dzieje się teraz w Warszawie, kiedy wszyscy zabarykadowali się w swoich domach i wychodzą tylko wtedy kiedy muszą? Autorem filmu jest Damian Popławski, który do nakręcenia posłużył się swoim wysłużonym dronem. Efekt oceńcie sami!

Twórca filmu pisze, że z łatwością mógł słuchać ptaków (sic!), stojąc przy rondzie ONZ (biznesowym sercu miasta).

To rzadka okazja oglądać Warszawę z takiej perspektywy i tak pustą – szkoda tylko, że w takich okolicznościach. Niemniej #ZostańWDomu (#StayHome) a na YouTubie i z poniższego wideo dowiesz „co się dzieje” na mieście podczas pandemii COVID-19.

Zachęcam do obejrzenie wideo w 4K „City of Silence” – Warsaw during COVID-19 pandemic – to nie jest żart, ani fotomontaż:

Edited in FCXP + graded in Colour Finalle
Muszyka: Last Goodbye (feat. Danica Dora) by Eric Kinny licensed via musicbed

Przeczytaj także:

Interaktywna mapa zachorowań na koronowirusa (COVID-19)

źródło: Pop Art Media