Verily uruchomiło stronę zgłoszeń do testów na COVID-19 dla rejonu Zatoki Kalifornijskiej

Po wielu nieporozumieniach w ciągu ostatnich trzech dni Verily, siostrzana firma Google’a, uruchomiła stronę zgłoszenia do testów na COVID-19 dla San Francisco Bay.

Project Baseline by Verily COVID-19

Zgodnie z zapowiedzią Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego Project Baseline by Verily pracuje nad dostarczeniem specjalnego serwisu diagnostycznego COVID-19, udostępniając stronę początkowo w wybranych hrabstwach w rejonie Zatoki Kalifornijskiej dla populacji o najwyższym ryzyku.

Jeśli jesteś w rejonie Zatoki Kalifornijskiej i chcesz poddać się testowi na COVID-19, wypełnij kwestionariusz online w oparciu o wytyczne urzędników zdrowia publicznego i sprawdź, czy w tym czasie dostępne są testy za pośrednictwem tego programu.

Obecnie strona nie ma zasięgu ogólnokrajowego (pierwotnie wspomnianego przez urzędników amerykańskich) i ogranicza się obecnie jedynie do obszaru Zatoki Kalifornijskiej w USA.

To narzędzie umożliwia wypełnienie internetowego kwestionariusza w celu ustalenia, czy należy przeprowadzić test na koronawirusa za pomocą wymazu z nosa. Obecnie, ten program oferuje test tylko w Santa Clara i San Mateo po partnerstwie między działem nauk przyrodniczych Alphabet a stanem Kalifornia. Verily ma nadzieję, że „szybko rozszerzy obszar programu w każdy możliwy sposób”.

Google opracowuje witrynę informacyjną o koronawirusie z rządem USA

W jaki sposób działa strona Verily stworzona we współpracy z gubernatorem Kalifoni?

  • Należy utworzyć konto na stronie projektu: można zalogować się za pomocą konta Google – nowego lub istniejącego konta Google, aby wziąć udział w tym programie.
  • Wypełnianie formularza zezwolenia na COVID: aby informacje zebrane przez Project Baseline mogły być wykorzystane do badań przesiewowych COVID-19, osoby będą musiały podpisać formularz autoryzacji zdrowia publicznego.
  • Przeprowadzanie kontroli bezpieczeństwa: należy udostępnić informacje o swoim zdrowiu i objawach na podstawie wytycznych urzędników zdrowia publicznego.
  • Jeśli ktoś zakwalifikuje się do badania, może poddać się testowi na COVID-19: w oparciu o badanie przesiewowe COVID-19 i dostępność zestawu testowego użytkownicy dowiedzą się, czy kwalifikują się do bezpłatnych testów i gdzie mogą je przeprowadzić.
  • Otrzymanie wyników: po przejściu testu, użytkownik otrzyma wiadomość e-mail z wynikami testu COVID-19.

„Wstępna ankieta” polega na odpowiadaniu na pytanie typu tak/nie, na podstawie odpowiedzi użytkownicy kierowani są do odpowiednich lokalizacji. Zgodnie z oświadczeniem Verily jest to celowe, ponieważ osoby „poważnie chore” muszą natychmiast uzyskać pomoc medyczną, a nie odwiedzać miejsca badań.

COVID-19 Initial Survey (Verily)
COVID-19 Initial Survey (Verily)

Konto Google jest wymagane do rejestracji, ale Verily zauważa, że ​​zebrane dane „nigdy nie zostaną połączone z danymi przechowywanymi w produktach Google bez Twojej wyraźnej zgody”. Ponadto „informacje nie będą wykorzystywane w celach reklamowych”.

Testowanie jest „kluczowe dla działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa”, przy czym wysiłek Verily pomaga kierować ludzi do witryn testowych i umożliwia „urzędnikom zdrowia publicznego ukierunkowanie działań testowych”.

Obecne wysiłki diagnostyczne COVID-19 koncentrują się przede wszystkim na osobach z widocznymi objawami lub z grupy najwyższego ryzyka.

California COVID-19 risk screening and testing
California COVID-19 risk screening and testing

Prezydent Donald Trump, a następnie inni urzędnicy, zapowiadają ogólnokrajową witrynę z kwestionariuszem dla obywateli. Choć strona poświęcona COVID-19 od Project Baseline by Verily może zostać rozszerzona w przyszłości na cały kraj, obecnie nie jest to szeroko zakrojone narzędzie wspomniane w piątek przez Donalda Trumpa.

Niezależnie Google pracuje nad osobną witryną, która będzie dostarczać informacje o koronawirusie.

źródło: 9TO5Google