Google opracowuje witrynę informacyjną o koronawirusie z rządem USA

Donald Trump i inni urzędnicy, ogłaszając kryzys narodowy z powodu COVID-19, ujawnili wczoraj, że wspólnie z firmą Google budują specjalną witrynę informacyjną poświęconą koronawirusowi.

Do the Five

Po pewnym zamieszaniu – częściowo ze względu na strukturę korporacyjną Alphabet, Google ogłosiło dziś oficjalnie, że buduje nową narodową stronę internetową w USA – ale tylko po to, aby dostarczyć prawdziwe i rzetelne informacje o koronawirusie.

Google rozpoczęło współpracę z rządem USA w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, informowania obywateli i ochrony zdrowia społeczności. Powstanie witryna internetowa zawierająca informacje o objawach COVID-19, ryzyku i testowaniu.

Firma wydawała się być nieco zaskoczona zapowiedzią prezydenta, ale szybko pojawiła się narracja, że ​​Verily – oddzielna spółka grupy Alphabet zajmująca się naukami przyrodniczymi buduje taką witrynę.

To, co ogłosiło Google, to nie strona opisana przez Trumpa. Jest to jednak wyraźnie „dodatek” do tego, co robi Verily. Ten nowy wysiłek będzie obejmować „informacje o objawach COVID-19, ryzyku i testach”. Firma nie ujawniła jeszcze, kiedy będzie witryna dostępna. Witryna Google, zgodnie z ogłoszeniem na Twitterze, ma na celu zapewnienie szerszego zakresu informacji.

Zobacz także: Jak Google pomaga w czasach koronawirusa w Polsce?

Oficjalna strona Google’a z informacjami i materiałami na temat COVID-19  google.com/covid19 dostępna jest już także w polskiej wersji językowej!

Firma zauważa, że ​​zostaną podjęte dodatkowe środki, w tym rzadka promocja na stronie głównej wyszukiwarki Google. Google wspomina, że ​​będzie promować wiarygodne źródła informacji w wynikach wyszukiwania, a także w wynikach wyszukiwania na YouTubie. Fake newsy i nieprawdziwe informacje będą degradowane w wyszukiwarce.

Do the Five - Help Stop Coronavirus

źródło: 9TO5Google via Google Communication