Koronawirus rozgrzewa serwery Pornhuba do czerwoności

Odwiedzanie serwisu Pornhub to codzienna rutyna dla ponad 120 mln ludzi, ale w miarę zamykania biur i koczowania w domu w wyniku globalnego kryzysu zdrowotnego związanego z COVID-19, statystyki serwisu gwałtownie wzrosły na całym świecie.

Statystyki Pornhuba związane z pojawieniem się koronawirusa

Coraz więcej osób izoluje się, pracuje w domu i gromadzi niezbędne artykuły gospodarstwa domowego. Wiele osób ogląda zaległe seriale na Netfliksie albo czyta książki. Inni odświeżają kontakty i znajdują czas na pogaduchy przez internet z dawno niewidziany znajomymi.

Są też tacy, którzy lubią sobie pooglądać filmy na Pornhubie , a epidemia koronowirusa (COVID-19) znacząco wpłynęła na ruch i wyszukiwanie w serwisie w ciągu tych niespokojnych kilku tygodni.

Przeczytaj także: Interaktywna mapa zachorowań na koronowirusa (COVID-19)

Wyszukiwania zawierające frazy związane z koronawirusem (np. coronavirus and corona virus) pojawiły się po raz pierwszy 25 stycznia 2020 roku i nadal rosły. W ciągu ostatnich 30 dni serwis odnotował ponad 6,8 ​​miliona wyszukiwań zawierających frazy corona lub covid. Najwyższy poziom wyszukiwań odnotowano 5 marca i wyniósł on aż 1,5 miliona zapytań.

Liczba wyszukiwań fraz powiązanych z koronawirusem w serwisie Pornhub:

Statystyki wyszukiwania fraz związnych z „koronawirusem” w serwisie Pornhub (25 lutego – 11 marca 2020 r.)
Statystyki wyszukiwania fraz związnych z „koronawirusem” w serwisie Pornhub (25 lutego – 11 marca 2020 r.)

W porównaniu z resztą świata odwiedzający ze Słowacji o 119% częściej wyszukują informacji o koronawirusie na Pornhubie niż reszta świata. Wyszukiwania są o ponad 80% bardziej popularne w Bułgarii, Irlandii, Malezji i Serbii. Polacy nie załapali się do tego rankingu – widać wyszukujemy informacje o wirusie w bardziej odpowiednich miejscach.

W miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa na całym świecie ruch w serwisie Pornhub wzrósł, ale być może bardziej interesujące jest to, że ludzie decydowali się częściej odwiedzić Pornhuba w innym czasie niż przed epidemią. W środę 11 marca światowy ruch na Pornhubie był o 5,7% większy niż zwykle.

Zmieniły się godziny, w których najczęściej odwiedzany jest serwis

O 2.00 w nocy ruch był o 11% większy niż zwykle, ale spadł o 9% poniżej średniej o 8.00 rano. Zwykle godzina 8.00 rano to jeden z najpopularniejszych czasów odwiedzania Pornhuba, ale najprawdopodobniej ludzie, którzy nie musieli dojeżdżać do pracy następnego dnia, nie spali w nocy i obudzili się nieco później. Podobnie ruch o 11% powyżej średniej o 13.00, a następnie spadł o 6% o 16.00. Kolejny wzrost o 8% nastąpił o godzinie 19.00.

Wyszukiwanie i ruch w serwisie Pornhub na świecie (wg krajów, 11 marzca 2020)
Wyszukiwanie i ruch w serwisie Pornhub na świecie (wg krajów, marzec 2020)

Na powyższym wykresie widać średni wzrost ruchu 11 marca 2020 roku w 30 krajach. W porównaniu z normalnym okresem ruch wzrósł o 13,8% we Włoszech, 12,4% w Belgii, 10,9% w Holandii i 9,4% w Czechach. W Polsce statystyki wzrosły jedynie o 2,5%.

We Włoszech wzrost ruchu jest najwyższy!

Włochy były pierwszym krajem europejskim, który zamknął swoje granice i wprowadził ogólnokrajową kwarantannę. Poniższy wykres pokazuje, jak ruch we Włoszech zmienił się w ciągu ostatnich kilku tygodni, rosnąc o 9% (9 marca), 11% (10 marca) i 13,8% (11 marca).

Statystyki serwisu Pornhub we Włoszech (20.02-11.03.2020 r.)
Statystyki serwisu Pornhub we Włoszech (20.02-11.03.2020 r.)

Na wzrost popularności serwisu we Włoszech na pewno wpłynął też darmowy dostęp do wersji premium, który serwis uruchomił w tym kraju zaraz po wybuchu epidemii.

Ewidentnie serwis z filmami dla dorosłych przyczynił się do tego, aby mieszkańcy nie opuszczali  swoich domów i poddali się kwarantannie – po statystykach doskonale widać, że tak się dzieje!

Ponieważ większość kraju musiała pozostać w środku, statystycy Pornhuba odkryli poważne zmiany w ruchu godzinowym we Włoszech. W środę 11 marca ruch o 2.00 w nocy był o 47% większy niż zwykle i pozostawał o 25% powyżej średniej nawet o 5.00 rano. O 6.00 rano ruch spadł o 16%. Ale o 10.00 rano wzrósł o 10% powyżej normalnego poziomu i pozostał powyżej średniej do południa. Wieczorem (o 21.00) był o 12% większy niż zwykle.

Może Cię zainteresować także:

Statystyki Pornhuba podsumowujące 2019 rok są interesujące

Ruch w serwisie Pornhub w środę 11 marca 2020 r. (wg godziny, na świecie i w Europie)
Ruch w serwisie Pornhub w środę 11 marca 2020 r. (wg godziny, na świecie i w Europie)

Ruch w całej Europie wykazywał podobny trend, ponieważ więcej osób pracowało i przebywało w domu, a niektóre granice krajów zostały zamknięte. Ogólny ruch w Europie wzrósł o 6,6% w czwartek 12 marca, z największymi wzrostami od 1.00 do 3.00 w nocy, po czym nastąpił spadek  o brzasku. Na poniższym wykresie cały ruch został dostosowany do ich stref czasowych.

źródło: Pornhub – Coronavirus Insights