W marcu InPost dostarczy paczkę w weekend za darmo!

InPost rekomenduje zamawianie do Paczkomatów, a w ramach nowej usługi InPost Paczka w Weekend to odpowiedź na rosnące w ostatnim czasie zainteresowanie zakupami w internecie.

W marcu InPost dostarczy Paczkę w Weekend za darmo!

Od 12 marca przesyłki będą doręczane do Paczkomatów w całej Polsce także w soboty i niedziele. InPost jest pierwszym operatorem logistycznym, który uruchomił usługę dostaw w weekend na terenie całego kraju. Dodatkowo – do końca marca usługa  będzie dostępna  dla wszystkich nadawców bez dodatkowej opłaty.

Paczka w Weekend to wygodna usługa dla wszystkich, którzy w zakupach online nie przepadają za weekendową przerwą w dostawach i nie lubią czekać na swoje zamówienie aż do następnego tygodnia. Dzięki nowej usłudze InPost, sklepy internetowe mogą wreszcie organizować wysyłki w weekend, a odbiorcy cieszyć się z ulubionych przedmiotów praktycznie od razu po złożeniu zamówienia. Tym samym zyskują wygodę odbioru zamówienia złożonego „na ostatnią chwilę” już w weekend.

Co więcej, przez najbliższe 3 weekendy (do 29 marca) nasi klienci będą mogli skorzystać z nowej usługi bez żadnych opłat. To doskonała okazja, żeby już teraz wprowadzić w swoim sklepie opcję weekendowej dostawy.

Paczki zostaną dostarczone do klientów w weekend, jeśli nadanie (czyli przekazanie paczki do Paczkomatu lub POP albo złożenie zlecenia na odbiór przez kuriera), nastąpi w piątek lub sobotę do godziny 13:00. Nowa usługa dotyczy opcji odbioru w Paczkomatach 24/7 i obejmie dostawę do ponad 6000 maszyn w całym kraju. InPost jako pierwszy udostępnił tak wygodne dostawy i odbiory w weekend.

Aby udostępnić Paczkę w Weekend w sklepie internetowym, należy spełnić tylko 2 proste warunki. Po pierwsze, trzeba włączyć usługę w swoim e-sklepie, a po drugie należy pamiętać o terminach zlecania i przekazywania paczek. To wszystko.

InPost jest pierwszym operatorem logistycznym, który uruchomił usługę dostaw w weekend na terenie całego kraju. Jesteśmy pewni, że już wkrótce opcja Paczka w Weekend pojawi się w wielu sklepach, w których kupujecie na co dzień.

Paczkomat otworzysz zdalnie w aplikacji InPost Mobile 2.0

InPost poleca Paczkomaty w czasach zagrożenia koronawirusem

Zachowanie szczególnych środków ostrożności – zwłaszcza unikanie skupisk ludzkich oraz kontaktów z osobami zainfekowanymi – może pozwolić na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dlatego warto robić zakupy przez internet, a na czas spodziewanego wzrostu zachorowań InPost rekomenduje korzystanie z Paczkomatów® – jako jednej z najbezpieczniejszych form dostawy. W ten sposób można ograniczyć kontakt pomiędzy kurierem a odbiorcą, a korzystając z aplikacji mobilnej nie musimy dotykać panelu sterującego Paczkomatem®.

Rekomendacje InPost:

  • gdy masz wybór pomiędzy dostawą przez kuriera InPost i do Paczkomatu® InPost – zamawiaj do Paczkomatu® – co pozwala ograniczyć kontakt z innymi osobami,
  • odbierając paczkę z Paczkomatu® InPost nie dotykaj panelu sterującego – otwórz skrytkę Paczkomatu® za pomocą aplikacji InPost z poziomu smartfona (aplikacja do pobrania w sklepach App Store i Google Play),
  • przy dostawach do domu/mieszkania zalecamy kurierom i odbiorcom zachowanie odpowiedniego dystansu i przekazywanie przesyłek w drzwiach lub przed domem, celem minimalizowania czasu bezpośredniego kontaktu,
  • zgodnie z wytycznymi instytucji sanitarnych zalecamy unikanie bezpośredniego kontaktu w formie witania się przez podanie rąk, przekazywania komputerów mobilnych – w trakcie składania podpisu – długopisów itp.

Paczkomat InPost

InPost w całej firmie wdrożył specjalne procedury, w których kładzie nacisk na działania profilaktyczne. Naszym zdaniem w czasie spodziewanego wzrostu zachorowań najważniejsze będzie zachowanie stabilności dostaw, utrzymanie łańcuchów logistycznych i zapewnienie bezpieczeństwa odbiorców. Dlatego tak istotne jest utrzymanie ciągłości działań firm logistycznych przez dbałość o stan zdrowia ich pracowników – podkreśla rzecznik prasowy InPost Wojciech Kądziołka.

Jak Google pomaga w czasach koronawirusa w Polsce?

Obecnie InPost dysponuje ponad 6000 Paczkomatami® w całej Polsce.

Nową wersję aplikacji „InPost Mobile 2.0” pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa