Mario w interaktywnych zestawach LEGO!

Mario trafia do świata LEGO® Super Mario™, dzięki współpracy producenta klocków z Nintendo przy stworzeniu nowych interaktywnych zestawów.

LEGO® Super Mario™

Nintendo i Lego wydadzą zestawy o tematyce Super Mario, które łączą ze sobą tradycyjne elementy klocków z technologią cyfrową, tworząc nowy rodzaj interaktywnego zestawu gier na pograniczu tradycyjnego Lego i kultowych gier wideo.

Podczas gdy zestawy tematyczne są niezwykle popularne w Lego, na przykład Gwiezdne wojny (Star Wars), Harry Potter, Marvel, DC, Przyjaciele, Pogromcy duchów, Powrót do przyszłości i wiele innych produktów – nowe zestawy LEGO® Super Mario™ idą o krok dalej, próbując odtworzyć platformę gry wideo w formie fizycznej.

Nowa linia Mario, opisana jako „ani gra wideo, ani tradycyjny zestaw klocków Lego”, pozwoli dzieciom (lub dorosłym dzieciom) budować plansze Mario z Lego, w tym urocze Lego Goombas, Piranha Plants i Koopas.

Może Cie zainteresować także:

Model LEGO® Fiat 500 w ofercie specjalnej jest już dostępny

Następnie mogą się nimi bawić za pomocą specjalnej minifigurki Lego Mario z wyświetlaczami LED i technologią w stylu NFC do interakcji ze specjalnymi klockami do zbierania monet i przechodzenia przez kolejne poziomy.

Zestawy Lego Super Mario zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, choć szczegóły dotyczące rzeczywistych zestawów, ich ceny lub terminu premiery nie są jeszcze znane.

źródło: LEGO – The LEGO Group and Nintendo partner to take legendary brick-building to a new level via The Verge