Poznaj laureatów 10. plebiscytu Mobility Trends

Podczas Gali Mobility Trends, która odbyła się 4 marca 2020 roku, poznaliśmy najlepsze mobilne produkty i usługi 2019 roku.

Mobility Trends 2019 - laureaci

W Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja gali, podczas której zostały wręczone statuetki „Złoty Bell” w 24 kategoriach.

W 18 z nich zadecydowali miłośnicy mobilnych rozwiązań, którzy mogli wybierać spośród ponad 300 produktów i usług dodanych do ankiety przez producentów lub dystrybutorów. Głosowanie w plebiscycie Mobility Trends trwało do 25 lutego br. i wzięło w nim udział aż ponad 24 tysiące osób, które oddały łącznie 154 981 jedna osoba głosowała średnio w 6 kategoriach.

Najbardziej popularna była kategoria „Smartfon roku”, „Gadżet roku” oraz „Innowacja roku 2019”. Najwięcej osób zagłosowało w kategorii „Smartfon roku 2019”. Oddano w niej 17 582 głosów, które zadecydowały o zwycięstwie smartfona Samsung Galaxy S10+. Samsung odebrał jeszcze 2 statuetki Złoty Bell za „Sportowy gadżet roku 2019” i „Producent”. Kolejnym potrójnym zwycięzcom okazała się Grupa Polsat, która również zgarnęła 3 statuetki: w kategorii „Operator” oraz „Mobilny Internet” oraz „Debiut roku 2019 za telewizję internetową z dekoderem EVOBOX STREAM.

Nagrodę za „Mobilną aplikację B2C” odebrał PKO Bank Polski SA za aplikację mobilną IKO. Natomiast w segmencie B2B statuetka przypadła MAKRO Cash and Carry Polska SA za aplikację MAKRO. W kategorii „Oferta operatorska roku 2019” w segmencie B2C tryumfowała oferta Orange Flex, a w segmencie B2B – NETIA CONTACT CENTER.

Złoty Bell w kategorii „Mobilne płatności” trafił do Google Polska za usługę Google Pay. Głosami konsumentów marka Lenovo zwyciężyło kategorii „Tablet roku 2019”. „Akcesorium roku” został produkt QI Xblitz G650 PRO. Gadżetem roku został smartwatch Garmin Fenix 6, samochodowym gadżetem – wideorejestrator Mio MiViue C570, a gaminowym gadżetem – Pad do grania Xbox Elite Series 2 od Microsoft. Za najinteligentniejszy domowy sprzęt statuetkę zgarnął iRobot Roomba i7+. Telefon Maxcom Strong MM917 okrzyknięto „Telefonem roku 2019”, zaś notebookiem poprzedniego roku został Acer. Technologicznym autem minionego roku wybrano Peugeot e-208, zaś Złoty Bell za Innowację roku przypadł aplikacji PZU Go od PZU SA.

Gala Mobility Trends – podsumowanie roku 2017 w branży mobilnych technologii

Ponadto rada merytoryczna złożona z dziennikarzy oraz ekspertów w branży nowych technologii wybrała 6 firm: Lamel Technologies został Polską firmą roku 2019, Dystrybutorem roku 2019 okrzyknęła firmę Komsa, zaś Grupa Polsat odebrała statuetki za Operatora roku 2019 (dla Polkomtela) oraz Debiut roku 2019. Tytuł Człowieka roku 2019 przypadł Minister Rozwoju – Jadwidze Emilewicz. Raport zawierający wyniki głosowania i podsumowujący najnowsze trendy, ukaże się w drugiej połowie marca na portalu MobilityNEWS.pl.

Galę poprowadził zgrany duet: Monika Zamachowska i Aleksander Sikora. Nie zabrało również gości ze świata show-biznesu. W teatrze „Capitol” pojawili się między innymi. Karolina Pilarczyk, Olga Bończyk czy Monika Dryl. Po części oficjalnej w Klubie Capitol odbyło się afterparty. Wśród atrakcji wieczoru znalazł się występ Electric Girls.

– Mobility Trends jest największym w Polsce badaniem rynku i opinii społecznej ukierunkowanej na nowe technologie konsumenckie. Konkurs rozwija się z każdym rokiem a kategorie są modyfikowane wraz z trendami rynkowymi. Sam konkurs daje nam obraz zainteresowania ludzi konkretnymi grupami produktowymi i usługami. To konsumenci wskazują, oddając swoje głosy, na konkretne usługi i produkty które spełniały ich oczekiwania. Dziesiąta edycja konkursu pokazuje nam również jak bardzo rośnie zainteresowanie nowymi technologiami, o czym mówią nam statystyki głosowania, które rosną z każdym rokiem. – Tomasz Cieślak, pomysłodawca Mobility Trends.

źródło: informacja prasowa