Informacje i zalecenia o koronawirusie w aplikacji mObywatel

W rządowej aplikacji mobilnej mObywatel pojawiła się nowa karta „Koronawirus: informacje i zalecenia”.

mObywatel – Koronawirus: informacje i zalecenia
mObywatel – Koronawirus: informacje i zalecenia

W najnowszej aktualizacji aplikacji mobilnej mObywatel dodano nową sekcję „Koronawirus: informacje i zalecenia” na ekranie głównym, która zawiera linki do najważniejszych informacji związanych z postępującym wzrostem zarażeń koronawirusem SARS-Cov-2 i wywołującym chorobę COVID-19.

Ministerstwo Cyfryzacji uznało, że oprócz sekcji Polak za granicą warto dodać sekcję, w której każdy znajdzie rzetelne informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie przygotowane przez polskie władze.

W samej aplikacji nie ma zbyt wielu informacji, są za to odnośniki do rządowej strony internetowej poświęconej koronawirusowi: www.gov.pl/koronawirus. Dzięki temu, zawartość ze strony będzie zawsze aktualna i dostępna bez konieczności pamiętania adresu URL.

Dostępny jest także całodobowy numer infolinii 800 190 590.

Interaktywna mapa zachorowań na koronowirusa (COVID-19)

A tak została opisana nowa sekcja w sklepie z aplikacjami:

Wiarygodny informator dot. koronawirusa SARS-Cov-2 (COVID-19)
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Znajdziesz tu wiarygodne, oficjalne i aktualne informacje na jego temat. Dowiesz się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich. Wszystkie publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych ECDC oraz WHO.

Sekcja o koronawirusie w aplikacji mObywatel

Aplikację pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play