W „Khan Academy” możesz nauczyć się prawie wszystkiego!

Każdy znajdzie coś dla siebie w edukacyjnej aplikacji „Khan Academy” — zarówno rodzic pomagający swojemu pierwszoklasiście w geometrii, czy absolwent chcący zgłębić tajniki mikrofinansowania.

Khan Academy

Jeśli chcesz poznać jakieś zagadnienie — zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym — to bardzo prawdopodobne, że Khan Academy zawiera związaną z nim lekcję wideo.

Spędź popołudnie szlifując swoje statystyki. Odkryj, jak działa cykl Krebsa. Poznaj podstawy zapisu nutowego. W następnym semestrze zacznij od postaw geometrii. Przygotuj się do egzaminu SAT, GMAT, LSAT, MCAT lub NCLEX-RN. Albo, jeśli czujesz się poszukiwaczem przygód, dowiedz się, jak zmienia krajobraz Australii rolnictwo za pomocą kija i ognia.

Istotę aplikacji stanowi ogromny wybór darmowych filmów edukacyjnych. Znajdziesz tu ponad 10 000 pozycji stworzonych przez nauczycieli, naukowców, programistów oraz przedsiębiorców.
Khan Academy oferuje mnóstwo kursów do wyboru.

Chcesz się dowiedzieć więcej o sztuce animacji? Aplikacja oferuje filmy, artykuły i ćwiczenia, które zapoznają Cię zarówno z podstawami (używanie klatek kluczowych, aby piłka zaczęła skakać), jak i zaawansowanymi zagadnieniami (symulacja fajerwerków za pomocą systemów cząsteczkowych). W miarę postępów, dzięki ćwiczeniom z klasycznych technik animacji, zdobędziesz podstawy do zrozumienia i opanowania nowoczesnych technik cyfrowych. Jednym z zadań będzie stworzenie prostego kineografu.

Ćwiczenia różnią się w zależności od tematu. Podczas kursu przygotowującego do studiów nie tylko nauczysz się, jak napisać dobry esej, ale otrzymasz też ocenę swojej pracy od jednego z recenzentów. Natomiast lekcja gramatyki wypełniona jest quizami, które sprawdzą znajomość różnych rodzajów przydawek i wielu więcej elementów.

Oglądanie filmów to świetny sposób na szybką naukę skomplikowanych zagadnień. Khan Academy posiada sprytny sposób na zachęcenie Cię do nauki nowych zagadnień — „punkty energii”, które gromadzisz, poświęcając czas na każdy kurs. Kiedy ponownie oglądasz ten sam film, otrzymujesz 100 punktów, ale gdy zabierasz się za zupełnie nowy materiał, przybywa Ci ich aż 850. Używaj punktów do odblokowywania nowych awatarów i bądź dumny ze swojej ciężkiej pracy!

  • Naucz się wszystkiego, za darmo: Tysiące interaktywnych ćwiczeń, filmów i artykułów w zasięgu ręki. Studiuj matematykę, nauki ścisłe, ekonomię, finanse, gramatykę, historię, wiedzę o społeczeństwie, politykę i wiele innych.
  • Szlifuj swoje umiejętności: rozwiązuj ćwiczenia, quizy i testy z natychmiastową informacją zwrotną i podpowiedziami krok po kroku. Postępuj zgodnie z tym, czego uczysz się w szkole, lub ćwicz w swoim własnym tempie.
  • Ucz się, gdy jesteś w trybie offline: dodaj zakładkę i pobierz ulubioną zawartość, aby oglądać filmy bez połączenia z Internetem.
  • Zacznij tam, gdzie skończyłeś: twoja nauka synchronizuje się z khanacademy.org, więc Twoje postępy są zawsze aktualne.

Dlaczego Khan Academy działa?

Dlaczego Khan Academy działa?
  • Spersonalizowane uczenie się – uczniowie mogą uczyć się w swoim własnym tempie, sięgając po nowy materiał lub uzupełniając luki w zrozumieniu tego, o czym była już mowa. W ten sposób skutecznie budują solidną wiedzę.
  • Treści, którym możesz ufać – stworzone przez ekspertów (na polskiej stronie materiały tłumaczą lub tworzą na licencji CC: osoby, mające stopień naukowy) materiały złożone z filmów, ćwiczeń i artykułów wspomagają naukę matematyki, przedmiotów przyrodniczych, programowania i wielu innych dziedzin. Dostępne na zawsze za darmo dla uczniów, studentów i nauczycieli.
  • Narzędzia, które dają prawdziwą edu-moc nauczycielom – dzięki narzędziom, dostępnym na platformie Khan Academy, nauczyciele mogą śledzić postępy uczniów, są świadomi luk w zrozumieniu materiału, mogą więc dopasować swój wysiłek do różnych potrzeb różnych uczniów.
Zrzuty ekranu z aplikacji Khan Academy
Zrzuty ekranu

Naucz się za pomocą filmów wideo, interaktywnych ćwiczeń i szczegółowych artykułów z dziedziny matematyki (arytmetyka, wstęp do algebry, algebra, geometria, trygonometria, statystyka, analiza matematyczna, algebra liniowa) nauk ścisłych (biologia, chemia, fizyka), ekonomii, nauk humanistycznych (historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, finanse) i nie tylko!

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska