Nowy ekran główny Spotify ułatwi dostęp do ulubionych

Spotify przeprojektowało ekran główny w swojej aplikacji mobilnej, ułatwiając dostęp do ulubionych utworów i już na wejściu wita grzecznym „Dzień dobry”.

Nowy ekran główny w aplikacji mobilnej Spotify

Spotify niedawno odświeżyło wygląd nawigacji w swojej aplikacji na urządzenia z systemem iOS, a teraz zmienia także ekran główny. Od dzisiaj wszyscy użytkownicy Spotify będą mieli przeprojektowany interfejs, gdy otworzą wersje mobilną i tabletową aplikacji.

Teraz strona główna ma wydzielone miejsce w górnej części ekranu na najczęściej odtwarzane treści. Istnieje sześć automatycznie generowanych sekcji, które są mieszanką list odtwarzania, podcastów i albumów.

Poniżej znajduje się sekcja „dla Ciebie” z propozycjami opartymi na historii słuchanych utworów. Tutaj Spotify będzie wyświetlać Twoje najlepsze podcasty, niestandardowe listy odtwarzania i nowe rzeczy do słuchania na podstawie tego, co lubiłeś w przeszłości.

Na ekranie głównym Spotify pojawi się teraz komunikat „Dzień dobry” u góry ekranu. W ciągu dnia wiadomość zmienia się w „Dobry wieczór”. Treść wyświetlana na ekranie głównym zmienia się w ciągu dnia, ale Spotify nie podaje szczegółowych informacji na temat tego, jak to będzie działać.

Spotify twierdzi, że celem przeprojektowania jest nadanie priorytetu i ułatwienie dostępu do tych treści, które najbardziej mogą przypaść Ci do gustu. Te zmiany są wdrażane dla wszystkich użytkowników Spotify od dzisiaj.

Aplikację pobierzesz bezpłatnie ze sklepu App Store (iOS) i Google Play (Android):

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Spotify – Get to Your Favorites Faster with Spotify’s New Home Screen