Aplikacja Facebook ma teraz nowe bardzo niebieskie menu

Jeżeli zaglądasz do menu aplikacji mobilnej Facebook na Androidzie lub iOS-ie, to z pewnością zauważyłeś, że zrobiło się tam bardzo niebiesko i kafelkowo – uwaga na oczy!

Facebook - nowe, niebieskie menu aplikacji

Podobnie jak w wielu innych aplikacjach mobilnych Facebook pozbył się kolorów w swojej aplikacji i przeszedł na całkowicie biały motyw. Wygląda na to, że firma nie jest już usatysfakcjonowana tą decyzją, ponieważ menu aplikacji przeszło spory lifting (jeśli można to tak nazwać), który zamienia stare białe tło na ostry, niebieski gradient.

Przy okazji Facebook zmienił również pozycje w menu i teraz wyświetla je jako kafelki w dwukolumnowym interfejsie.

Funkcjonalnie nie ma dużej różnicy między starym a nowym menu. Nadal masz dostęp do wszelkiego rodzaju sekcji na Facebooku oraz ustawień aplikacji i preferencji prywatności. Jednak ze względu na przestawione kafle trudniej jest przeanalizować menu. Wydaje się, że stary biały wygląd lepiej pasował do reszty aplikacji i był bardziej czytelny – ale to tylko moje zdanie.

Wiele osób, jak to zawsze przy tego typu zmianach, zaczęło mocno krytykować tę zmianę na Twitterze, więc można założyć, że nowy wygląda menu jest już szeroko rozpowszechniony.

2x szybszy i 75% lżejszy Messenger na iPhone’a

Jeśli jeszcze go nie masz, prawdopodobnie wkrótce się pojawi, czy ci się to podoba, czy nie. Na szczęście nowe menu wygląda znacznie lepiej niż wcześniej testowane niebiesko-liliowe i duże przyciski. Tymczasem opcja ciemnego motywu jest wciąż w fazie rozwoju i nie jest dostępna dla wszystkich.

Zrzuty ekranu: nowe menu Facebooka
Zrzuty ekranu: nowe menu Facebooka

Facebooka pobierzesz na swój telefon ze sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Facebook via Android Police