Telefony i smartfony Nokia w 25. części przygód Jamesa Bonda

HMD Global, producent telefonów Nokia, jest oficjalnym partnerem technologicznym filmu o przygodach agenta 007 pt. „Nie czas umierać”.

Lashana Lynch z telefonem Nokia (007)

W najnowszym Bondzie zobaczymy zarówno klasyczne telefony, jak i smartfony z pierwszym obsługującym technologię 5G urządzeniem Nokia na czele. Współpraca będzie częścią globalnej kampanii pod hasłem „Jedyny gadżet, którego potrzebujesz”, której gwiazdą będzie Lashana Lynch, filmowa Agentka Nomi.

Partnerstwo zostało ogłoszone na 2 tygodnie przed londyńską premierą nowych urządzeń Nokia. Już teraz wiemy jednak, że na ekranach kin zobaczymy m.in. urządzenie 5G i inne nowości, które zostaną zaprezentowane po raz pierwszy właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii.

W środę 4 marca poinformowano jednak o przesunięciu światowej premiery filmu – wcześniej planowanej na 2 kwietnia – na listopad.

Agentka Nomi w spocie na Dzień Kobiet

Pierwszym akcentem kampanii „Jedyny gadżet, którego potrzebujesz” będzie spot reklamowy z Lashaną Lynch w roli głównej. Jego premierę zaplanowano na niedzielę 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet. W 90-sekundowym filmie zobaczymy Agentkę Nomi, wykorzystującą jeden z jeszcze niezapowiedzianych smartfonów do walki ze złoczyńcami.

Przeczytaj także:

Metacritic: Najlepsze filmy seriale i gry 2019 roku oraz dekady

Kiedy miałam 10 lat, dostałam pierwszy telefon komórkowy i była to Nokia 3210. Dla mnie to był prawdziwy smartfon lat 90. Możliwość zmieniania obudowy i przycisków, połączona z grą w „węża”, była rewolucją! Po tym, jak zobaczyłam ogromny postęp, który stał się udziałem smartfonów Nokia przez te lata, zagranie Nomi, pomagającej ukazać światu nowy smartfon tej ikonicznej marki, było ekscytujące – mówi Lashana Lynch.

Akcja spotu rozgrywa się na tle charakterystycznych londyńskich budowli, takich jak Katedra św. Pawła czy The Shard. Inspirowany najnowszym filmem o przygodach Jamesa Bonda spot wyreżyserowała laureatka nagrody BAFTA, Amma Asante.

Lashana Lynch z telefonem Nokia w filmie „Nie czas umierać”
Lashana Lynch z telefonem Nokia w filmie „Nie czas umierać”

Oficjalny gadżet Agentów 00

Współpraca z twórcami filmu „Nie czas umierać” będzie połączona z kampanią w kinach, internecie, mediach społecznościowych, outdoorze i punktach sprzedaży. Jej gwiazdą będzie Agentka Nomi, która w „Nie czas umierać” korzysta z wszechstronnym możliwości najnowszych telefonów Nokia. Poza najnowszym smartfonem 5G, na wielkim ekranie zobaczymy też m.in. doskonale znaną i nagradzaną Nokia 7.2, która dysponuje potrójnym aparatem fotograficznym 48MP i korzysta z optyki marki ZEISS.

W filmie nie zabraknie też kultowej na całym świecie Nokia 3310. Partnerstwo pozwoli HMD Global na zaprezentowanie swoich urządzeń z systemem Android, podkreślając ich atrybuty: bezpieczeństwo, szybkość działania i innowacyjność w rękach najbardziej wymagających klientów świata, czyli agentów MI6.

„Nie czas umierać” to 25. część kultowej serii o przygodach Agenta 007. James Bond (Daniel Craig) udaje się wreszcie na zasłużoną emeryturę, by cieszyć się spokojnym życiem na Jamajce. Jego beztroska szybko zostaje przerwana, gdy o pomoc w ocaleniu porwanego naukowca prosi go stary przyjaciel z CIA. Misja i przeciwnik Bonda szybko okazują się jeszcze bardziej niebezpieczne niż mogliśmy przypuszczać.

źródło: informacja prasowa