Facebook Messenger dostępny na komputery Mac

Facebook wydał wreszcie samodzielną aplikację Messenger na komputery z systemami macOS  – można ją już pobrać także z polskiego sklepu Mac App Store.

Tryb ciemny Messengera na macOS

Wydaje się, że po premierze całkowicie przeprojektowanej wersji Facebook Messengera na urządzenia z systemem iOS gigant mediów społecznościowych skorzystał z okazji, aby w końcu wypuścić długo oczekiwaną oficjalną aplikację Facebook Messenger na macOS. Aplikacja dostępna jest już dostępna dla właścicieli komputerów Mac w Polsce.

Aplikacja Facebook Messenger działająca pod systemem macOS została ogłoszona w zeszłym roku i wielu użytkowników komputerów Mac długo czekało na jej wydanie. Aplikacja miała zostać wydana do końca 2019 roku, ale tak się nie stało.

Teraz wydaje się, że aplikacja do przesyłania wiadomości błyskawicznych z Facebooka trafiła do sklepu Mac App Store w wybranych krajach, w tym w Polsce i Francji. Messenger na Maci może pojawić się na całym świecie w ciągu kilku dni.

Facebook oferuje także internetową wersję usługi Messengera w przeglądarce za pośrednictwem strony messenger.com. Jednak wersja komputerowa szybciej działa i ma lepszą wydajność niż wersja internetowa komunikatora.

Logowanie do Facebook Messengera na komputerze Mac
Logowanie do Facebook Messengera na komputerze Mac

Wersja Messengera na komputery stacjonarne został stworzona przy użyciu Electron zamiast platformy Apple Catalyst. Najprawdopodobniej zdecydowano się na to rozwiązanie, aby aplikacja działała bez problemów na wersjach macOS wcześniejszych niż macOS 10.15 Catalina (aplikacja działa na systemach od OS X 10.10.0).

Preferencje Messengera (macOS)
Preferencje Messengera (macOS)

Jak widać na poniższych zrzutach ekranu, wersja Facebook Messengera na macOS zawiera wszystkie funkcje aplikacji w wersjach na systemy iOS i iPadOS, w tym wątki konwersacji, emoji, reakcje na wiadomości, połączenia głosowe, połączenia wideo, wyszukiwanie, naklejki, tryb ciemny i więcej.

Aplikacja obsługuje tryb ciemny systemi macOS Catalina, dzięki czemu może zmienić swój wygląd zgodnie z aktualnie aktywnym motywem interfejsu komputera. Inne funkcje aplikacji wydają się obejmować różne formy załączników, potwierdzenia przeczytania i inne.

Messenger w sklepie App Store na macOS (Facebook)

Aplikację pobierzesz ze sklepu App Store dla komputerów Mac, klikając na poniższy przycisk, lub wyszukując aplikację „Messenger” w aplikacji App Store na swoim komputerze:

Pobierz w Mac App Store

Przykładowe rzuty ekranu prezentujące wygląd Messengera pod macOS-em:

Facebook Messenger (na macOS) Finkcje Facebook Messengera (macOS)

źródło: App Store via iPhoneHacks