„Castlevania: SotN” po raz pierwszy dostępna na mobile’u

Kultowa gra „Castlevania: Symphony of the Night” pojawiła się po raz pierwszy w historii na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

„Castlevania: Symphony of the Night” gra mobilna

Castlevania (jap. 悪魔城ドラキュラ, Akumajō Dorakyura, lit. Demoniczny zamek Drakuli) to komputerowa gra platformowa wydana przez Konami w Japonii 26 września 1986 na konsolę Famicom, a następnie przeniesiona na kartridż i wydana w Ameryce Północnej na NES 1 maja 1987 roku. — za Wikipedią

Teraz Konami niespodziewanie wypuścił wersję gry Castlevania: Symphony of the Night (skrót SotN) na Androida i iOS-a, która po raz pierwszy pojawiła się na urządzeniach mobilnych. Dla zagorzałych fanów franczyzy będzie to oczywiste.

Tytuł Castlevania: Symphony of the Night po raz pierwszy pojawił się na PlayStation w 1997 roku. Bezpośrednia kontynuacja gry Castlevania: Rondo of Blood od Konami podążyła w innym kierunku, dodając eksplorację, elementy do odgrywania ról i nieliniową konstrukcję poziomów. Niektórzy uważają ten tytuł za jedną z najlepszych gier wideo, jakie kiedykolwiek stworzono.

Przez lata Symphony of the Night została przeniesiona na kilka dodatkowych platform, w tym Sega Saturn, Xbox 360 i PlayStation 4. Wydanie mobilne wydaje się być oparte na wersjach gry na PS4 i PSP, a nie na oryginalnej wersji.

Kultowa gra „Lemmings” w nowej mobilnej odsłonie

Niespodziewana premiera prawdopodobnie nastąpiła wraz z wydaniem trzeciego sezonu animowanej serii Castlevania na netfliksie, która ma się ukazać 5 marca 2020 r. Serial został ogólnie dobrze przyjęty, skoro powstał 3. sezon.

Grę mobilną Castlevania: Symphony of the Night możesz kupić za 13,99 zł na iPhone’a lub smartfona z Androidem.  Tytuł dostępny jest w sześciu językach: angielskim, japońskim, francuskim, włoskim, niemieckim lub hiszpańskim.

Kadr z gry „Castlevania: Symphony of the Night”

Czy warto sięgnąć po ten tytuł na urządzenia mobilne? Ciężko mi powiedzieć – musieliby to ocenić fani gry:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Konami (1) via TechSpot