W serwisie Amazon zapłacimy teraz także BLIKIEM

Amazon dodał nową opcję płatności dla użytkowników z Polski – od teraz za zakupy w niemieckiej wersji serwisu zapłacimy za pomocą płatności mobilnych BLIK.

Płatności BLIKIEM w serwisie Amazon.de

Od czerwca 2018 roku w serwisie Amazon możemy płacić za zakupy przez szybkie przelewy z banku za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Płatności za pomocą serwisu Przelewy24 są możliwe w przypadku wszystkich zamówień na Amazon.de za wyjątkiem zamówień przy użyciu opcji 1-Click, zamówień treści cyfrowych oraz subskrypcji (w tym członkostwa w programie Amazon Prime).

Od soboty 29 lutego 2020 roku na granatowej belce pod koszykiem pojawił się duży napis „Płać BLIKIEM”.

Po kliknięciu w ten przycisk zostajemy przeniesieni na stronę z informacją o nowej metodzie płatności tylko w niemieckiej wersji serwisu z włączonym językiem polskim. Komunikat na stronie brzmi następująco:

Nowość: Od teraz klienci korzystający z serwisu Przelewy24 mogą płacić za zamówienia BLIKIEM. Wystarczy wybrać tę metodę płatności przy kasie. Po złożeniu zamówienia kwota do zapłaty zostanie automatycznie przeliczona na złotówki przez serwis Przelewy24 i pojawi się opcja płatności BLIK.

Przeczytaj także: BLIK ma już 5 lat i zamierza podbijać kolejne rynki na świecie

Jak płacić w serwisie Amazon za pomocą BLIKA?

Podczas składania zamówienia wybierz metodę płatności Przelewy24, a następnie kliknij przycisk Kup teraz, aby zakończyć proces zamawiania.

System płatności Przelewy24 - wybór w Amazon.de

Nastąpi przekierowanie na stronę internetową serwisu Przelewy24, gdzie możesz wybrać swój bank lub płatność za pomocą BLIKA. Na stronie serwisu Przelewy24 będzie widoczna cena podana w złotych oraz zastosowany kurs waluty. Po wybraniu BLIKA musisz wygenerować kod BLIK w aplikacji mobilnej swojego banku i wpisać na stronie (analogicznie jak w przypadku innych zakupów online w polskich sklepach internetowych), a następnie zatwierdzić transakcję w aplikacji banku.

BLIK przez Przelewy24 w serwisie Amazon
BLIK przez Przelewy24 w serwisie Amazon

Po zakończeniu procesu płatności nastąpi przekierowanie na stronę serwisu Amazon. Dodatkowo wysłana zostanie wiadomość e-mail z potwierdzeniem zamówienia.

Płatność odbywa się w złotówkach, a kwota przeliczana jest z euro po kursie operatora, który jest trochę lepszy niż podczas płatności na stronie Amazonu.

Uwaga:

  • Nie możesz wybrać metody płatności Przelewy24 dla opcji zakupów 1-Click, zamówień produktów cyfrowych i subskrypcji (w tym programu Amazon Prime).
  • Rachunek bankowy zostanie obciążony natychmiast po potwierdzeniu transakcji. Jeśli anulujesz zamówienie zanim zostanie ono wysłane, otrzymasz zwrot kosztów zakupu.
  • Płacąc za pośrednictwem serwisu Przelewy24, nie możesz zmienić metody płatności po złożeniu zamówienia. Możesz jednak anulować swoje zamówienie i złożyć kolejne, jeśli nie rozpoczął się jeszcze proces wysyłki.
  • Jeśli chcesz użyć karty podarunkowej lub kodu promocyjnego w przypadku określonego zamówienia, wprowadź kod przed wybraniem metody płatności Przelewy24.
  • W przypadku zamówień opłaconych za pośrednictwem serwisu Przelewy24 nie istnieje możliwość otrzymania zamiennika lub dokonania wymiany. Możesz jednak zwrócić zamówiony przedmiot za pomocą Centrum obsługi zwrotów, aby otrzymać zwrot kosztów zakupu. Następnie zamów przedmiot ponownie.
  • Z opcji dostępnych w serwisie Przelewy24 można wybrać opcję BLIK.

źródło: Amazon.de (1) (2)