Apple Pay już dostępny dla użytkowników DiPocket w Polsce

DiPocket udostępnił dziś swoim użytkownikom usługę Apple Pay, która zmienia oblicze płatności mobilnych oferując prosty, szybki, bezpieczny i chroniący prywatność użytkownika sposób płacenia.

Apple Pay w Dipocket

Bezpieczeństwo i prywatność są kluczowe w rozwiązaniu Apple Pay. W płatnościach Apple Pay z użyciem karty Mastercard wydanej przez DiPocket jej numer nie jest zapisywany, ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Zamiast tego przypisywany jest unikalny Numer Konta Urządzenia, który, po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia. Każda transakcja jest natomiast autoryzowana za pomocą jednorazowego, unikalnego, generowanego dynamicznie kodu bezpieczeństwa.

Użyta w rozwiązaniu Apple Pay usługa Mastercard Digital Enablement Service (MDES) wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, takie jak tokenizacja, szyfrowanie czy EMV, aby zapewnić bezpieczeństwo danych użytkownikom DiPocket.

DiPocket oferuje innowacyjne, cyfrowe usługi finansowe, zapewniając wyjątkową jakość obsługi klienta pod względem wygody, bezpieczeństwa i szybkości. Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu Apple Pay – nowego rozwiązania płatności mobilnych, aby dalej ułatwiać zakupy realizowane w sklepach i w Internecie — powiedział Fedele di Maggio, dyrektor generalny DiPocket.

DiPocket udostępniło płatności Google Pay dla klientów w Polsce

Konfiguracja usługi Apple Pay jest łatwa, a jej użytkownicy mogą nadal czerpać wszelkie korzyści związane z płaceniem kartą. Korzystanie z Apple Pay w sklepach stacjonarnych jest możliwe dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarków Apple Watch.

Płacenie online w aplikacjach i na stronach internetowych akceptujących Apple Pay jest niezwykle proste. Takie transakcje autoryzuje się poprzez przyłożenie palca do czytnika Touch ID lub, w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne wciśnięcie przycisku z boku urządzenia i spojrzenie w kierunku ekranu, z użyciem funkcji Face ID. Dzięki Apple Pay nie ma potrzeby ręcznego wypełniania długich formularzy ani wielokrotnego wprowadzania danych dotyczących płatności i dostawy.

W przypadku płatności w aplikacjach mobilnych lub w przeglądarce Safari, Apple Pay działa na urządzeniach iPhone 6 i nowszych, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacji), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. Z Apple Pay można także korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym komputerze Mac wprowadzonym w 2012 r. lub później, z systemem macOS Sierra, i potwierdzić płatność za pomocą iPhone’a 6 lub nowszego, Apple Watch lub funkcji Touch ID na nowym MacBooku Pro i MacBooku Air.

Więcej informacji na temat usług DiPocket, w tym o płatnościach Apple Pay i Google Pay, można znaleźć na stronie dipocket.org/pl.

Aplikację pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play – płatności mobilne Google Pay dostępne są oczywiście na Androidzie:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa