Zwiastun serialu „Tales from the Loop” od Amazona

Zobacz pierwszy zwiastun serialu „Tales from the Loop” Amazona, w którym ożywają przedmieścia science fiction Simona Stålenhaga.

„Tales from the Loop” Amazon Original (2020)

Serial  „Tales from the Loop” będzie dostępny od 3 kwietnia 2020 roku na platformie Amazon Prime, a już teraz możesz obejrzeć jego zwiastun. Ten retro-futurystyczny serial science-fiction Amazona po raz pierwszy ukazuje, jak powstały fantastyczne światy szwedzkiego artysty Simona Stålenhaga.

Tytuł oparty jest na sztuce Stålenhaga, która wyobrażała sobie alternatywną wersję naszego świata wypełnionego fantastycznymi maszynami i stworzeniami zestawionymi z podmiejską wsią. Obrazy Stålenhaga zostały osadzone we wspólnym wszechświecie, gdzie zbudowany pod ziemią wielki akcelerator cząstek – nazwany „Pętlą” – spowodował pojawienie się „dziwnych i tajemniczych” maszyn i wydarzeń.

Oprócz zwiastuna Amazon wypuścił trzy plakaty, których autorem jest sam Simon Stålenhag i które możesz obejrzeć powyżej.

Przeczytaj także: „Amazing Stories” od Apple TV+

Stranger Things Amazona?

Wydaje się, że serial pokrywa się z tym samym pomysłem, co książka Stålenhaga, choć akcja została przeniesiona na środkowy zachód Ameryki, a nie na szwedzkie przedmieścia. Jednak niektóre ujęcia ze zwiastuna pochodzą bezpośrednio ze sztuki Stålenhaga, która wygląda równie niesamowicie na filmie, jak w jego książce.

„Tales from the Loop” – Simon Stålenhag, Amazon Original (2020)
„Tales from the Loop” – Simon Stålenhag, Amazon Original (2020)

Nic dziwnego, że Amazon chciał przekształcić dzieło Stålenhaga w serial telewizyjny – ludzie byli zachwyceni obrazami, odkąd zaczął je publikować w 2013 roku na swojej stronie. W tym samym świecie rozgrywa się nawet gra RPG dla fanów, którzy chcą rozpocząć własną przygodę.

Nie ma zbyt wielu szczegółów na temat samej serii, ale połączenie suburbii lat 80. i science fiction przywodzi na myśl kolejną serię w klimacie Stranger Things Netflixa. Jest jeszcze za wcześnie, aby wyrokować, czy serial Amazon zyska popularność, ale nie będziemy musieli czekać zbyt długo, aby się tego dowiedzieć: Tales from the Loop będzie miało premierę na Amazon Prime już za miesiąc – 3 kwietnia 2020 roku.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu „Tales from the Loop”:

Showrunnerem serialu i autorem scenariusza wszystkich ośmiu odcinków jest Nathaniel Halpern (Legion), a w ekipie producentów znajdują się także Mark Romanek, Matt Reeves, Adam Kassan, Rafi Crohn, Mattias Montero, Samantha Taylor Pickett i Adam Berg.

źródło: Amazon Prime via The Verge