Zbuduj kultowego robota R2-D2 z kolekcją De Agostini

Z najnowszą gazetką kolekcjonerską „Zbuduj swojego Star Wars R2-D2” od De Agostini możesz zbudować interaktywny model kultowego droida w skali 1:2!

Zbuduj swojego Star Wars R2-D2 (Kolekcja De Agostini)

Zbuduj własnego R2-D2 z najnowocześniejszych elektronicznych części wyglądających identycznie jak w Gwiezdnych Wojnach. Inspirowany zdalnie sterowanym rekwizytem filmowym, Twój w pełni funkcjonalny model R2-D2 w skali 1:2 został zaprojektowany w taki sam sposób, odzwierciedlając każdy najmniejszy szczegół ekranowego droida.

Przewidywana długość kolekcji to 100 numerów. Niestety skompletowanie całej kolekcji od razu jest niemożliwe. Kolejne numery przygotowywane są w rytmie tygodniowym, kolekcja powstaje więc na bieżąco.

Każdy numer składa się zeszytu oraz elementów, z których będziesz mógł zbudować model interaktywnego droida R2-D2 w skali 1:2. Model posiada liczne czujniki, kamery, mikrofon i silnik, dzięki którym może poruszać się oraz komunikować ze swoim właścicielem za pomocą darmowej aplikacji.

Może Cię zainteresować także:

Mobilny BB-8 od Sphero to zabawka dla każdego

Jakie funkcje ma model R2-D2?

  • reaguje na polecenia głosowe,
  • porusza się dzięki potężnym silnikom napędowym umieszczonym w nogach, wykrywa przeszkody,
  • komunikuje się z tabletem lub smartfonem za pomocą odbiornika i nadajnika Wi-Fi,
  • wyświetla holograficzne wiadomości za pomocą projektora,
  • ma rozsuwane ramiona,
  • za pomocą kamery umieszczonej w głowie może tworzyć migawki i krótkie klipy wideo,
  • posiada miecz świetlny
Magazyn „Zbuduj swojego Star Wars R2-D2” od De Agostini (2020)
Magazyn „Zbuduj swojego Star Wars R2-D2” od De Agostini (2020)

Najważniejsze cechy droida R2-D2 z kolekcji De Agostini

JEDNOCZĘŚCIOWA METALOWA KOPUŁA
Prawdziwa metalowa kopuła R2-D2 obraca się dokładnie tak jak oryginał, umożliwiając droidowi odwrócenie się w stronę właściciela, rozejrzenie się po otoczeniu i skierowanie kamery oraz projektora w dowolnym kierunku (bez ruszania korpusem).

KAMERA WIDEO/APARAT
Kamera umieszczona w głowie R2-D2 umożliwia droidowi tworzenie migawek i krótkich klipów wideo, które można przechowywać na urządzeniu mobilnym. Możesz ustawić głowę droida tak, by skupił się na dowolnej osobie lub obiekcie w jego polu widzenia. Oprogramowanie R2-D2 posiada zdolność wykrywania ludzkich twarzy!

MIECZ ŚWIETLNY
Podobnie jak w Powrocie Jedi, R2-D2 skrywa pewien „dodatek” – miecz świetlny Luke’a Skywalkera, który wyskoczy na komendę z pneumatycznej rurki wyrzutowej w głowie droida.

PROJEKTOR
Podobnie jak w filmach Gwiezdne wojny, R2-D2 jest w stanie wyświetlać holograficzne wiadomości za pomocą projektora. Zobacz obrazy Księżniczki Lei i Luke’a Skywalkera na dowolnej płaskiej powierzchni!

ROZSUWANE RAMIONA
Tak jak w filmach, R2-D2 może połączyć się ze statkiem za pomocą rozsuwanych ramion, które działają również wtedy, gdy R2-D2 jest w autonomicznym trybie SI. Klapy na jego korpusie skrywają ramiona i sondy, które można dowolnie przedłużać.

ŹRÓDŁO ZASILANIA
Wewnątrz korpusu R2-D2 znajduje się akumulatorek w postaci zestawu baterii wielokrotnego ładowania, które zasilają silniki sterujące robotem, jego układy mechaniczne i systemy elektroniczne. W komplecie znajduje się ładowarka do baterii, którą podłącza się do właściwego złącza z zewnątrz robota. Niski poziom naładowania baterii sygnalizowany jest przez kontrolkę naładowania. W takiej sytuacji należy doładować akumulatorek.
Baterie nie wchodzą w skład kolekcji.

STEROWANIE APLIKACJĄ
Możesz kontrolować R2-D2 bezpośrednio ze smartfona albo tabletu z systemem Android lub iOS. Steruj nim do woli i zobacz, co widzi. Nie zapomnij aktywować wszystkich specjalnych funkcji, w tym wyskakującego miecza świetlnego!

Ile kosztują kolejne numery kolekcji „Zbuduj swojego Star Wars R2-D2”?

  • Nr 1 – 2,99 zł w kiosku i w prenumeracie
  • Nr 2 – 19,99 zł w kiosku i w prenumeracie
  • Nr 3 i kolejne – 39,99 zł w kiosku, w prenumeracie standard 29,99 zł, w prenumeracie Premium – 34,99 zł.
Pierwsze 3 numery magazynu kolkcjonerskiego z częściami robota R2-D2
Pierwsze 3 numery magazynu kolkcjonerskiego z częściami robota R2-D2

Dzięki ofercie Premium prenumeraty otrzymasz dodatkowe, wyjątkowe prezenty, które uzupełnią Twoją kolekcję: czapkę R2-D2, kubek R2-D2, T-shirt jasna strona Mocy, T-shirt ciemna strona Mocy, figurkę R2-D2 o wysokości 10,5 cm. Zmawiając prenumeratę Premium, otrzymasz także dostęp do wydań cyfrowych zeszytów. Dopłacisz jedynie 5,00 zł do każdego numeru, zaczynając od numeru 3.

Zamawiając prenumeratę, przesyłki będą docierały wprost do Twojego domu. Koszty pakowania i wysyłki ponosi wydawca.

Screen aplikacji mobilnej do sterowania robotem R2-D2 (De Agostini)

Aplikacja do sterowania robotem dostępna jest na urządzenia z systemami iOS (R2-D2 droid control) i Android (Build Your Own R2-D2):

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej kolekcji.

Sphero Mini to najmniejszy robot-kula sterowany smartfonem

źródło: De Agostini