W „Democratic Socialism Simulator” stworzysz własny ustrój

Demokratyczny symulator socjalizmu to aplikacja, w której poznasz mechanizmy rządzące polityką – świat, gdzie wyborcy mają niewiele do gadania, a pieniądze mają wartość umowną.

Democratic Socialism Simulator

Demokratyczny Symulator Socjalizmu (tyt. oryg. ? Democratic Socialism Simulator ?) to ciągła walka między potęgą ludzi a potęgą pieniądza. Tytuł jest podobny do Reigns, ale z bardziej aktualnym politycznym tłem.

Gracz otrzymuje karty reprezentujące problemy, a przesuwając w prawo lub w lewo może wybrać sposób jego rozwiązania. Po pierwsze, zostaniesz zapytany, jaki ma być temat twojej przemowy inauguracyjnej: „Nadzieja” czy „Rewolucja polityczna”? Niektóre wybory będą wymagały zatwierdzenia przez kongres. Twoje poparcie w kongresie będzie zmieniać się w trakcie gry w zależności od Twoich wyborów.

Democratic Socialism Simulator używa uroczych zwierzątek do reprezentowania wszystkich swoich bohaterów, nawet przedstawicieli mediów takich jak Jackalin Magazine czy The New Pork Times.

Jedną z najbardziej interesujących cech jest to, że masz reprezentację swoich wyborców i możliwość sprawdzenia akceptacji Twoich decyzji.  U dołu ekranu znajdują się postacie reprezentujące wyborców, z których każdy ma dwa ważne dla nich problemy.

Lichocka namawia nas wszystkich do przetarcia oczu…

Możesz stworzyć Państwo opiekuńcze z tradycjami, które dba o życie na wsi. W końcu solidarność nie jest tylko dla elit miejskich. Posiadanie wsparcia wyborców będzie miało duże znaczenie, gdy będziesz blisko reelekcji. Aha, trzeba też zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, aby wszyscy nie umarli.

Zrzut ekranu z gry mobilnej Democratic Socialism Simulator

W grze można zaszaleć i przekazać cały budżet na opiekę medyczną dla wszystkich obywateli, a rządowi powiedzieć żeby „ssał jajka”? Dzięki grze możesz dość łatwo sfinansować wszystkie swoje utopijne programy polityczne, ponieważ możesz zreformować Sąd Najwyższy, uchwalić podatek dla miliarderów, a następnie bardzo szybko zalegalizować co Ci się podoba.

W innych próbach rozgrywki możesz zbudować całkiem nowy ustrój w oparciu o inne decyzje.  Nawet jeśli niektóre z Twoich decyzji przyniosą w końcu dobrobyt państwu, będziesz musiał zmierzyć się z krytyką mediów….

Niestety gra Democratic Socialism Simulator może odzwierciedlać wiele prawdziwych sytuacji i frustracji, z którymi mamy do czynienia w realnej polityce. Ten symulator niestety nie będzie dobrym doradcą dla polityków – lepiej, aby nie sięgali po tę grę…

W tym nierealnym świecie gry sytuacja polityczna zmienia się losowo, a wola wyborcy niewiele znaczy. Z drugiej strony Democratic Socialism Simulator może  uświadomić Ci, co uważasz za prawdę polityczną: z czasem wyborcy zmieniali zdanie na temat ważnych dla nich kwestii politycznych. Z czasem wyborcy, którzy wierzyli w państwo policyjne, stali się tymi, którzy walczyli o prawa pracownicze.

Wyniki wyborów do Kongresu w grze Zrzut ekranu z gry mobilnej Democratic Socialism Simulator

Wkrocz do świata demokratycznego socjalizmu w grze Democratic Socialism Simulator Tytuł dostępny jest na urządzenia z systemami Android w cenie 14,99 zł, macOS, Windows i Linux za minimum 5 USD, a wersja na iOS-a czeka na zatwierdzenie w sklepie App Store (poniższy przycisk będzie wkrótce podlinkowany):

Pobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play

Może Cię zainteresować także:

Fakty i mity na temat skutków wybuchu w Czarnobylu

źródło: Molleindustria (1)