Cyberpunkowe niedziele w TNT Polska od 1 marca!

Na kanale TNT Polska startuje cykl cyberpunkowych niedziel, w ramach którego w każdą niedzielę marca będziemy mogli obejrzeć filmowe hity utrzymane w klimacie cyberpunku.

Cyberpunkowe niedziele TNT Polska (marzec 2020) - Blade Runner

Cyberpunk to gatunek, który pokazuje jak może wyglądać nasza przyszłość, jeżeli nie zapanujemy nad technologią, która coraz intensywniej wdziera się do naszego życia. Każdy kolejny film stanie się dla widzów okazją do tego, by zastanowić się, gdzie leżą granice między człowieczeństwem, a cyberprzestrzenią. Zgodnie z zapowiedziami, kanał TNT Polska będzie zabierać nas w mroczne światy cyberpunka w każdą niedzielę marca.

Emisja cyklu „Cyberpunkowe niedziele” w każdą niedzielę marca o godz. 21:00:

  • 01.03 – „Gattaca – Szok przyszłości”
  • 08.03 – „Matrix”
  • 15.03 – „Uciekinier”
  • 22.03 – „Łowca androidów”
  • 29.03 – „Człowiek demolka”

Sprawdź także: „Cyberpunk 1982–2020” – wszystko, co musisz wiedzieć

Obejrzyj zwiastun prezentujący wszystkie tytuły w ramach cyberpunkowych seansów w TNT Polska:

Opisy filmów z cyklu CYBERPUNKOWE NIEDZIELE

Świat opanowuje obsesja kreowania doskonałych ludzi. Jest to możliwe dzięki naukowym odkryciom z dziedziny DNA. Cała ludzkość podzielona jest na tych, którzy zostali stworzeni poprzez genetyczne modyfikacje (valid) oraz tych poczętych w naturalny sposób (invalid).

Gattac

Główny bohater Gattaca – Szok przyszłości – Vincent (Ethan Hawke) mimo swojego gorszego pochodzenia postanawia nie rezygnować z marzeń i polecieć w kosmos. Vincent krok po kroku zaczyna realizować swój cel. Pomaga mu w tym Jerome (Jude Law), który jest posiadaczem idealnego genotypu. Ostatecznie Vincentowi udaje się podstępem dostać na pokład statku kosmicznego Gattaca – a to dopiero początek jego największej przygody.

Matrix to dziś prawdziwa klasyka gatunku. Punktem zwrotnym w życiu nieprzeciętnie uzdolnionego hakera Neo (Keanu Reeves) jest spotkanie z tajemniczym przywódcą rebeliantów Morfeuszem (Laurence Fishburne).

Mężczyzna dowiaduje się, że świat, w którym żyje to fikcja. Bohater postanawia stopniowo zaczyna dostrzegać, że jego życiem od samego początku kierowały maszyny. Wraz z Morfeuszem oraz Trinity (Carrie-Anne Moss) przechodzi kolejne etapy wtajemniczenia i próbuje uwolnić świat z wirtualnej pułapki. Film zrealizowany przez rodzeństwo Wachowskich został nagrodzony aż 4. Oscarami.

Ben Richards (Arnold Schwarzenegger) jest policjantem z Los Angeles, który zostaje wrobiony w morderstwo cywili. Niewinny bohater filmu Uciekinier odsiaduje swój wieloletni wyrok w więzieniu.

W tym czasie świat jest zafascynowany  nowym, telewizyjnym show, w którym zamknięci na kilkuset metrach ryzykanci walczą o życie próbując uciec przed myśliwymi. Zadanie uczestników to przebiegnięcie całego obszaru gry. Twórca tego krwawego show Damon Killian (Richard Dawson) szuka sposobów na uatrakcyjnienie programu. Wpada na pomysł, by znienawidzony przez społeczeństwo policjant stał się jednym z graczy.

Łowca androidów w reżyserii Ridleya Scotta to dystopijna produkcja stworzona na bazie powieści Philipa K. Dicka. Replikanci są powstałymi w wyniku modyfikacji genetycznych istotami, które do złudzenia przypominają ludzi. Zostały powołane do realizowania niebezpiecznych misji w kosmosie.

Łowca Androidów

Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem i stworzenia buntują się, w wyniku czego otrzymują zakaz przebywania na Ziemi. Specjalna jednostka ludzi ma za zadanie wytropić oraz wyeliminować replikantów, którzy nie zostali jeszcze odesłani na odległe planety. Rick Deckard (Harrison Ford) jest niezwykle skutecznym łowcą – osiągnięcie kolejnych sukcesów może jednak skomplikować fakt, że stopniowo zakochuje się w uciekającej przed nim Rachael (Sean Young).

Sierżant Spartan (Sylvester Stallone) czyli tytułowy Człowiek Demolka jest bezwzględnym i niezwykle skutecznym policjantem walczącym z przestępcami. Jego główny oponent to psychopatyczny kryminalista  Simon Phoenix (Wesley Snipes). Oboje zostają zamrożeni na wiele lat z powodu wydarzeń w przeszłości, podczas których Spartanowi nie udaje się uratować trzydziestu zakładników przetrzymywanych przez Phoenixa. Po odhibernowaniu przestępcy udaje się jednak uciec z więzienia. Jedyną osobą, która może ocalić Los Angeles od niebezpiecznego mordercy okazuje się być właśnie Spartan.

źródło: TNT Polska