„Plants vs. Zombies 3” do pobrania w wybranych krajach

PopCap powoli udostępnia najnowszą część gry mobilnej „Plants vs. Zombies 3” na iPhone’a i Androida w Irlandii, Rumunii i na Filipinach.

Plants vs. Zombies 3

Jeśli istnieje jedna seria gier mobilnych, o której prawie wszyscy słyszeli – oprócz Candy Crush – prawdopodobnie jest to Plants vs. Zombies. Ta prosta, ale wymagająca seria tower defence, w której bronimy ogrodu i roślin przed zombiakami. Gra zyskała miliony fanów na całym świecie, teraz tytuł powraca z  trzecią częścią gry Plants vs. Zombie 3.

Oparta na tej samej mechanice „gra obrony kwiatów” została uruchomiona w trzech krajach (Irlandia, Rumunia i Filipiny) na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. To nieco dziwne regiony na premierę tego tytułu, ale nie ważne – reszta świata wkrótce dostanie dostęp do gry, choć nie znamy dokładnej daty.

Dobrą wiadomością jest to, że gra Plants vs. Zombie 3 jest bezpłatna, więc nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na zakup w przedsprzedaży lub w dzień premiery.

Oczywiście „bezpłatny” nigdy nie oznacza tak naprawdę, że coś jest bezpłatne na rynku mobilnym. Oczywiście, nie ma żadnych zakupów z góry, ale zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem PopCap, gra ma mikrotransakcje, które mogą pomóc Ci „przyspieszyć” postęp, jeśli z nich skorzystasz. To, czy oznacza to spore spowolnienie normalnego postępu, aby zachęcić do tych zakupów, dopiero się okaże. Jednak firma twierdzi, że chce zapewnić graczom dobrą zabawę i „odnieść sukces” bez konieczności płacenia ani grosza.

Według PopCap celem tego „miękkiego uruchomienia” w porównaniu z pełnym uruchomieniem jest uzyskanie opinii użytkowników. Wczesne uruchomienie gry to ważny czas podczas opracowywania gry, który pozwala twórcom zbierać opinie, które wykorzystają, aby zapewnić najlepsze doświadczenia w grze.

Plants vs. Zombies 3 w porównaniu z poprzednimi częściami wprowadza „grę społeczną”, szybszą walkę między roślinami obronnymi i wrogimi zombie oraz „głębszą synergię” dla broniącej się drużyny. Oczywiście wszystkie podstawowe rośliny z serii powrócą (niektóre z ulepszonymi zdolnościami), a kilka nowych dołączy do walki.

Gry z serii Plants vs. Zombies nie są dla wszystkich i nie są szczytem taktycznej rozgrywki. Jednak pierwsza gra została wydana ponad 10 lat temu i minęło sześć lat, odkąd pojawiła się jej kontynuacja Plants vs. Zombies 2. Dlatego uważam, że warto zwrócić uwagę na najnowszą grę, chociażby tylko z tego powodu, aby sprawdzić czy kolejna część będzie równie grywalna jak poprzednie.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: TechSpot via EA (1)