Google Doodle [29 lutego] z okazji roku przestępnego

Google świętuje rok przestępny – 29 lutego umieszczając animowane doodle na stronie głównej swojej wyszukiwarki.

Google Doodle 29 lutego 2020 (Leap Day)

Raz na cztery lata dostajemy dodatkowy dzień w lutym, który pojawia się w rok przestępny. Dzisiaj Google świętuje 29 lutego 2020 animowaną grafiką Doodle na stronie głównej wyszukiwarki internetowej.

Aby zrekompensować fakt, że Ziemia obraca się wokół Słońca w przybliżeniu przez 365 dni i sześć godzin, w kalendarzu gregoriańskim dodajemy dodatkowy dzień do lutego co cztery lata.

Ponieważ 2020 jest rokiem przestępnym, mamy 29 lutego, który jest dodatkowym dniem w miesiącu. Aby uczcić ten dzień, Google opublikowało nową stronę główną z Doodle’em, na którym można zobaczyć liczbę 29 skaczącą lub skaczącą między liczbami 28 i 1. Jest to oczywiście metafora dodatkowego dnia między normalnym końcem lutego i początkiem marca.

Właściciele telefonów Pixel mogą również zobaczyć wersję tego Doodle na ekranie głównym, przy czym dwie cyfry liczby 29 wyskakują na pasek wyszukiwania, aby się odbić, tak jak w głównym Doodle.

Pierwsze Google Doodle w VR upamiętniające Georges’a Mélièsa

Podczas gdy każdy inny kraj na świecie cieszy się Doodle roku przestępnego, odwiedzający Google w Indonezji mają w rzeczywistości coś innego. Tego dnia w 1936 roku – kolejnym roku przestępnym – urodziła się słynna indonezyjska powieściopisarka NH Dini, a Google uhonorowało pamięć o niej cudownie ilustrowanym Doodle.

NH Dini – 84 rocznica urodzin

źródło: Google Doodle