Redmi K30 Pro z obsługą 5G pojawi się w marcu!

Najprawdopodobniej już w marcu Xiaomi zaprezentuje nowego flagowca Redmi K30 Pro z obsługą sieci 5G i ulepszeniami poprzedniej generacji.

W grudniu Xiaomi wypuściło Redmi K30 i Redmi K30 5G z podwójnym otworem w ekranie i z czterema kamerami z tyłu. W rzeczywistości był już przez wielu recenzentów sprawdzany i jedną z niewielu uwag, które się pojawiały, dotyczyły chipsetu – nie jest on w stanie w pełni wykorzystać możliwości ekranu 120 Hz.

Xiaomi Redmi K30 Pro (teaser)

Dzisiaj strona marki Weibo potwierdziła, że ​​Redmi K30 Pro pojawi się w marcu 2020 roku i ma rozwiązywać wcześniejsze problemy. Będzie również obsługiwał łączność 5G, jak przystało na flagowy smartfon w dzisiejszych czasach.

Opublikowany teaser ujawnia, że ​​telefon nie będzie miał podwójnego otworu na ekranie i prawdopodobnie będzie miał aparat do selfie wewnątrz mechanizmu podnoszącego typu peryskop, podobnie jak jego poprzednik Redmi K20 Pro. Specyfikacje nie zostały jeszcze potwierdzone, ale oczekujemy chipsetu Snapdragon 865 z modemem Qualcomm Snapdragon X55 dla 5G.

Tymczasem Xiaomi potwierdziło, że następny telefon Redmi, prawdopodobnie K30 Pro, biorąc pod uwagę czas ogłoszenia, będzie miał własną nawigację ISRO – czyli system nawigacji satelitarnej w Indiach. Dyrektor zarządzający Xiaomi India opublikował na Twitterze kilka zdjęć ze spotkania z prezesem ISRO, gdzie podarował mu również Redmi K20 Pro.

Najpopularniejsi producenci smartfonów w Polsce (4Q 2019)

źródło: GSMArena