Teraz gotówkę wpłacisz także w Żabce, dzięki usłudze „Wpłacaj na kartę”

Żabka, Mastercard i First Data należąca do Fiserv wprowadzają innowacyjne rozwiązanie wpłaty gotówki na kartę przy okazji zakupów w sklepie.

  • Nowa na polskim rynku usługa pozwala użytkownikom kart Mastercard wpłacać gotówkę na konto w terminalu Polcard (First Data) przy okazji zakupów w Żabce.
  • Żabka jest pierwszym detalistą, zaś Mastercard i First Data należąca do Fiserv, właściciel marki Polcard, to pierwsze instytucje finansowe oferujące to rozwiązanie w Polsce.
  • Usługa Wpłacaj na kartę to alternatywa dla wpłatomatów i oddziałów banków, dzięki której wpłata gotówki na konto staje się bardziej dostępna i wygodna.

Żabka, Mastercard oraz First Data, należąca do Fiserv, wprowadzają innowacyjną usługę Wpłacaj na kartę. Od teraz w każdym sklepie sieci Żabka w Polsce konsumenci mogą wpłacać gotówkę na konto bankowe w terminalach Polcard (First Data) przy użyciu wybranych kart debetowych i kredytowych Mastercard. Dzięki temu mogą szybko i wygodnie wpłacić nadmiar gotówki przy okazji codziennych zakupów, bez tracenia czasu na szukanie i odwiedzanie wpłatomatu lub oddziału banku.

Usługa Wpłacaj na kartę dostępna jest w ponad 6000 sklepów sieci Żabka w całej Polsce, co w porównaniu do 8000 wpłatomatów działających na terenie kraju niemal podwaja liczbę punktów, w których wygodnie i szybko można wpłacić gotówkę na konto.

Wpłata przy kasie

Aby skorzystać z nowej usługi, klient powinien poinformować kasjera o chęci wpłaty gotówki na konto. Sprzedawca odbiera od klienta pieniądze, które mają trafić na konto, przelicza je i wprowadza odpowiednią kwotę w systemie kasowym. Następnie klient wkłada lub zbliża swoją kartę do terminala i potwierdza transakcję kodem PIN. Podobnie jak przy rejestracji starterów GSM, przy pierwszej transakcji Wpłacaj na kartę, zgodnie z polskimi wymogami prawnymi, klient musi też podać swoje dane – imię, nazwisko, numer PESEL, serię i numer dokumentu tożsamości oraz datę jego ważności – legitymując się przy kasie dowodem osobistym lub paszportem.

Korzystając z usługi po raz kolejny klient musi okazać kasjerowi dokument tożsamości. Za dokonanie transakcji Żabka nie pobiera prowizji. Po jej realizacji klient otrzymuje od sprzedawcy potwierdzenie wpłaty. Zaksięgowane środki pojawią się na koncie w czasie od kilku do 30 minut od wykonania operacji, czasami dłużej, w zależności od banku-wydawcy karty Mastercard. Jednorazowo w kasie Żabki można wpłacić dowolną kwotę do wysokości  500 zł. Tyle wynosi również dzienny limit wpłaty na kartę w sklepach sieci Żabka.

Wpłacaj na kartę w sklepach Żabka

W prosty i wygodny sposób wpłacaj gotówkę w sklepie*, bez konieczności szukania wpłatomatu. 

  1. Kup dowolny produkt i poinformuj sprzedawcę o zamiarze wpłaty gotówki.
  2. Jeśli dokonujesz wpłaty w sklepie po raz pierwszy daną kartą, wymagana będzie dodatkowa weryfikacja danych osobowych (imię i nazwisko posiadacza karty, pesel, seria i nr. dowodu osobistego, data ważności dokumentu).
  3. Potwierdź na terminalu płatniczym wartość wpłaty i wprowadź numer PIN.
  4. Wpłać od 0,01 do do 500 zł przy użyciu kart Mastercard.
  5. Maksymalna wartość wpłat na 1 kartę płatniczą w trakcie jednego dnia wynosi 500 zł.

*  Nie jest pobierana prowizja, a ewentualne opłaty pobierane przez bank są wskazane w tabeli opłat i prowizji dla danej karty płatniczej. Usługa dostępna przy płatności za zakupy, dla kart Mastercard® wydanych przez Banki działające na terytorium Polski: Alior Bank, Bank BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao (karty kredytowe), BNP Paribas, Bank Pocztowy, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Plus Bank, Santander Bank Polska, SGB-BANK.

Można wpłacać i wypłacać

Usługa Wpłacaj na kartę odpowiada na potrzeby polskich konsumentów, z których większość za zakupy woli już płacić kartą. Są oni też zainteresowani usługą wpłacania gotówki na konto bankowe, co obrazują najnowsze dane NBP¹ dotyczące popularności wpłatomatów. Liczba realizowanych w nich transakcji systematycznie wzrasta i w III kw. 2019 r. przekroczyła 16 mln.

„Żappka” – nowa aplikacja rabatowa sieci sklepów Żabka

Nowe rozwiązanie wzbogaca szerokie już portfolio usług, m.in. możliwość opłacania rachunków czy odbierania i nadawania przesyłek, które Żabka oferuje swoim klientom. Sieć detaliczna proponuje też usługę Mastercard Płać kartą i wypłacaj (tzw. cashback). Zgodnie z danymi NBP konsumenci chętnie korzystają z możliwości wypłaty gotówki z kasy sklepu przy okazji zakupów.

Tylko w III kw. 2019 r. Polacy dokonali 5,17 mln tego typu transakcji. Ich wartość wyniosła 635,6 mln zł, czyli niespełna 22% więcej niż rok wcześniej. Wpłacaj na kartę uzupełnia usługę Płać kartą i wypłacaj, dzięki czemu terminal płatniczy staje się w pełni funkcjonalnym urządzeniem umożliwiającym wykonywanie różnego rodzaju transakcji.

Sprawdź regulamin nowej usługi Wpłacaj na kart.

¹ informacja o kartach płatniczych, III kwartał 2019 r., NBP.