eRecruiter ma nową aplikację mobilną

Popularna platforma eRecruiter (Grupa Pracuj.pl) do zarządzania rekrutacjami w Polsce, wprowadziła na rynek nową wersję aplikacji mobilnej dla użytkowników swojego systemu.

aplikacja mobilna eRecruiter

Nowa aplikacja eRecruiter umożliwia między innymi szybki dostęp do bieżących projektów rekrutacyjnych, sprawną komunikację z kandydatami oraz płynną wymianę informacji o procesach HR w całej organizacji. To odpowiedź na potrzeby firm, dla których zwinna rekrutacja stanowi coraz ważniejszy czynnik rozwoju biznesu.

Aplikacja eRecruiter w skrócie:

  • Kontrola nad procesami rekrutacyjnymi w dowolnym miejscu i czasie.
  • Notyfikacje o nowych wiadomościach, odwołanych spotkaniach czy ocenach przyznawanych kandydatom przez menedżerów.
  • Efektywna i bezpieczna wymiana informacji o kandydatach z menedżerami.
  • Szybki kontakt z kandydatami bez potrzeby korzystania z komputera.
  • Dostępność dla wszystkich użytkowników systemu eRecruiter (Android, iOS).

Wsparcie w rekrutacji dla całego biznesu

eRecruiter to system do kompleksowego zarządzania procesami rekrutacji. Wspiera on ponad 1400 firm m.in. w budowaniu bezpiecznej bazy kandydatów, candidate experience, a także angażowaniu biznesu do zatrudniania talentów.

Jak podkreślają eksperci eRecruiter, system wspiera działy HR, rekruterów oraz całe organizacje w osiąganiu ich kluczowych celów biznesowych związanych z pozyskiwaniem nowych pracowników. Wprowadzenie aplikacji mobilnej umożliwi użytkownikom jeszcze efektywniejsze zarządzanie rekrutacją i doświadczeniami kandydatów w dowolnym miejscu i czasie.

Rekrutacja pracowników IT kosztuje firmy nawet 60 tys. zł rocznie!

Wprowadzenie na rynek aplikacji eRecruiter jest odpowiedzią na wyzwania rekrutacyjne, przed którymi stają pracodawcy. Duża rotacja i rywalizacja o pracowników to jeden z najważniejszych czynników wpływających dziś na kondycję firm w Polsce. Jak podaje Pracuj.pl, 8 na 10 Polaków jest otwartych na nową pracę. Jednocześnie w wielu branżach niedobór pracowników realnie odbija się na wynikach biznesu. Ponad połowa firm przyznaje, że ma problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów.

Rekrutację masz w kieszeni

W tej sytuacji na znaczeniu zyskują technologie wspierające rekrutacje i zwiększające ich efektywność. Bardzo ważną rolę w rozwoju pracy rekruterów w najbliższych latach będą odgrywać urządzenia mobilne, które według Gemius pod koniec 2018 roku po raz pierwszy w historii miały w Polsce więcej użytkowników (23,5 mln), niż komputery i laptopy (23 mln).

Aplikacja mobilna eRecruiter umożliwia użytkownikom dostęp do bieżących projektów rekrutacyjnych oraz profili aplikujących osób z poziomu telefonu. Ponadto wspiera komunikację z kandydatami, m.in. odbieranie i pisanie wiadomości czy szybkie wykonanie telefonu do kandydata. Użytkownicy otrzymują kontrolę nad kalendarzem rozmów kwalifikacyjnych, a aplikacja wyśle im notyfikacje m.in. o odwołanych spotkaniach.

Partnerem eRecruiter przy tworzeniu aplikacji jest Netguru – jeden z liderów branży IT. Projektując rozwiązanie, korzystali  z doświadczenia pracy z ponad 600 klientami, w tym globalnymi liderami branż bankowej czy motoryzacyjnej.

Praca zdalna zmienia zasady na rynku pracy [Raport 2019]

Sprawna komunikacja wewnątrz organizacji

Eksperci eRecruiter zwracają uwagę na jeszcze jedną ważną funkcję aplikacji, jaką jest wsparcie współpracy rekruterów z biznesem zaangażowanym w rekrutacje. Teraz używając telefonu mogą m.in. wymieniać się opiniami o aplikujących osobach, przesyłać profile rekomendowanych kandydatów i je oceniać. Co więcej, specjaliści HR dostają w czasie rzeczywistym notyfikacje o ocenach wystawianych przez menedżerów konkretnym osobom.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej eRecruiter

Aplikację pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa