Przypadek koronawirusa potwierdzony w fabryce Samsunga w Korei Południowej

Jedna z fabryk produkujących smartfony Samsunga została tymczasowo zamknięta ze względu na wykrycie koronowirusa u jednego z pracowników.

Budynek Samsunga

Od prawie dwóch miesięcy słyszymy o walkach produkcyjnych różnych fabryk w związku z wybuchem koronawirusa. Teraz Reters poinformował, że niestety w minioną sobotę Samsung tymczasowo zamknął jedną fabrykę w Korei Południowej z powodu potwierdzonego przypadku koronawirusa. Do tej pory Samsung nie odczuwał wpływu kryzysu zdrowia publicznego.

Wspomniany kompleks fabryczny znajduje się w południowo-koreańskim mieście Gumi, w pobliżu centrum największej epidemii koronawirusa w Korei Południowej (w mieście Daegu), gdzie podobno odnotowano 433 przypadki zarażonych wirusem. Jednak fabryka jest odpowiedzialna tylko za produkcję niewielkiej części wysokiej klasy telefonów, w szczególności Galaxy Z Flip i Galaxy Fold, głównie na rynek krajowy.

Obiekt ma pozostać zamknięty do poniedziałku rano, a podłoga, na której pracował zainfekowany pracownik, będzie niedostępna do 25 lutego we wtorek. Pracownicy, którzy mieli kontakt z danym pracownikiem są teraz poddawani kwarantannie i zostaną przebadani pod kątem możliwej infekcji wirusem.

Samsung twierdzi, że produkcja w innych fabrykach w Korei Południowej pozostanie na razie niezmieniona.

źródło: Reuters via PhoneArena