Nowa lista „TOP 10” filmów i seriali na Netfliksie

Netflix wprowadza funkcję „TOP 10”, która ma pomóc nam odnaleźć najpopularniejsze tytuły oglądane przez innych użytkowników w serwisie.

Netflix TOP 10

Netflix stara się ułatwić subskrybentom śledzenie tego, co oglądają ludzie w całym kraju, wprowadzając na stronie głównej nową listę 10 najlepszych tytułów.

W opublikowanym dzisiaj wpisie na blogu czytamy, że lista  TOP 10  będzie codziennie aktualizowana o najpopularniejsze tytuły w kraju subskrybenta, a pozycje wiersza będą zmieniać się również w zależności od tego, jak trafne do gustu użytkownika są programy i filmy na liście. Netflix zauważa również, że subskrybenci mogą jeszcze lepiej poznać trendy, klikając zakładki poszczególnych filmów i seriali telewizyjnych, aby poznać listy 10 najlepszych pozycji dla każdej kategorii.

Netflix po raz pierwszy zaczął eksperymentować z listą 10 najlepszych tytułów już w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii i Meksyku.

Pod koniec ubiegłego roku Netflix opublikował listę swoich najpopularniejszych filmów i seriali, a za wyjątkiem Incredibles 2 (Disney Pixar), każdy tytuł na amerykańskiej liście był oryginalną produkcją Netflixa.

Zobacz także:

TOP 10 seriali 2019 roku, które warto obejrzeć [ranking]

Pierwsze listy Top 10 są dostępne dla subskrybentów Netflixa już od dzisiaj i będą wyglądały inaczej niż inne tradycyjne wiersze z treściami na stronie głównej w usłudze streamingowej, aby ją bardziej wyróżnić.

Uwaga: to jest przykład listy 10 najlepszych tytułów:

Przykładowa lista TOP 10 tytułów na Netflixie w Polsce
Przykładowa lista TOP 10 tytułów na Netflixie w Polsce

Plakietka TOP 10 na ikonach filmów i seriali w serwisie Netflix

Programy i filmy, które tworzą te listy, będą również miały specjalną plakietkę  TOP 10 , niezależnie od tego, gdzie pojawią się w serwisie Netflix. W ten sposób możesz łatwo zobaczyć, co jest czołówce, bez względu na to, czy przeglądasz według gatunku, na osobistej liście lub podczas wyszukiwania określonych seriali i filmów w wyszukiwarce!

Miniaturki filmów i seriali z plakietką TOP 10 (Polska)
Miniaturki filmów i seriali z plakietką TOP 10 (Polska)

Nowa funkcja może pojawiać się sukcesywnie u kolejnych użytkowników – jeśli jeszcze nie widzisz rankingów TOP 10 na swoim koncie Netfliksa, uzbrój się w cierpliwość – na pewno wkrótce się pojawi!

źródło: The Verge via Netflix Media Center