Zwiastun thrillera komediowego „Run” od twórczyni „Fleabag”

Obejrzyj zwiastun nowej produkcji Vicky Jones i Phoebe Waller-Bridge dla HBO zatytułowanej „Ucieczka” – premiera 13 kwietnia!

Serial „Run” (Uciekaj) HBO GO 2020

Najnowszy serial Run (pol. Ucieczka) od HBO to niezwykła historia miłosna byłej pary granej przez Domhnala Gleesona i Merritt Wever. Producentami wykonawczymi są Vicky Jones i Phoebe Waller-Bridge (zdobywczyni nagrody Emmy za Fleabag, Obsesja Eve i Crashing).

Oficjalny zwiastun łączącego w sobie elementy thrillera z komedią romantyczną serialu Run jest już dostępny i możesz go obejrzeć poniżej. Serial pojawi się na HBO GO w Polsce już 13 kwietnia 2020 roku.

Run opowiada historię Ruby (w tej roli zdobywczyni Emmy Merritt Wever, która zagrała m.in. w „Pielęgniarka Jackie” i „Niewiarygodne” oraz filmie Netflixa „Historia małżeńska”) oraz Billy’ego (e tej roli Domhnall Gleeson „Ex Machina”, „Star Wars: The Rise of Skywalker”). Oboje znają się z koledżu i teraz ponownie nawiązują kontakt w wyniku paktu, który zawarli 17 lat wcześniej jako studenci: jeśli któreś z nich napisałoby SMS-a o treści  „RUN”, a drugi odpowiedział tak samo, rzucają wszystko i udają się na spotkanie na Grand Central Station, aby razem podróżować po Stanach Zjednoczonych.

Ze zwiastuna dowiadujemy się, że to Billy inicjuje protokół „RUN”, ale Ruby odpowiada „RUN” od razu – mimo, że ma przed sobą życie na przedmieściach. Nie mając przy sobie prawie żadnych rzeczy, Ruby i Billy decydują się przyjąć maksymę „carpe diem” i decydują się żyć chwilą – razem jak kiedyś. Nawet jeśli ich wybór jest „niewybaczalny”, jak mówi Ruby, „ludzie wybaczają wszytsko”, mówi Billy. „Czyż nie?”

W pierwszym sezonie serialu Ucieczka występują gościnnie Waller-Bridge jako Laurel, kobieta, którą Ruby i Billy spotykają podczas podróży; Tamara Podemski („Koroner”) jako detektyw policji Babe Cloud (co za imię); oraz Archie Panjabi („Dobra żona”) jako Fiona, była Billy’ego. I chociaż Ruby twierdzi, że przez cały ten czas była „całkowicie uczciwa” wobec Billy’ego, ta uczciwość nie wydaje się rozciągać na istnienie również powracającego Richa Sommera (wściekły Harry Crane z „Mad Men”) jako Laurence, mąż Ruby. „Czy ktoś jest całkowicie szczery?” pyta Billy. Dobre pytanie.

Światowa premiera Run przewidziana jest w HBO w niedzielę 12 kwietnia, a dzień później pojawi się także w polskiej wersji serwisu.

źródło: IndieWire