Wskaźniki Open PageRank stron internetowych (luty 2020)

Sprawdź zaktualizowane wartości stron internetowych oparte na danych z otwartej bazy Open PageRank z 15 lutego 2020 roku.

Aktualizacja Open Page Rank (15 lutego 2020 r.)

W sobotę 15 lutego zostały zaktualizowane wskaźniki Open PageRank określające poglądowe wartości rankingowych stron WWW (domen). Narzędzie nie służy do określania pozycjonowania stron, czego dowodem są nie mające z tym nic wspólnego wskażniki OPR dla niektórych domen internetowych.

Można jednak przyjąć, że to niezależne narzędzie w miarę obiektywny sposób rankinguje strony internetowe, przypisując im wartość obliczoną na podstawie wielu składowych. Rankingi stron są obliczane na podstawie ogólnodostępnych danych.

W rankingu TOP 10 milionów wszystkich stron internetowych od Open PageRank Initiative, możesz sprawdzić wartości od 1 do 10 dla praktycznie wszystkich istniejących obecnie stron internetowych.

Najnowsze dane Open PageRanku zostały zaktualizowane 15 lutego 2020 roku, czyli około 2,5 miesiąca od ostatniego update’u z listopada 2019 r.

UWAGA: OPR nie jest miarodajnym wskaźnikiem określającym wartość strony w wyszukiwarkach internetowych, jednak według mnie jest pewną wartością, którą można porównywać i w miarę niezależnie odnosić do rankingów SEO. 

Oto przykładowe wartości OPR dla wybranych serwisów WWW:

Przykładowe wartości OPR dla wybranych domen (15 lutego 2020)
Przykładowe wartości OPR dla wybranych domen (15 lutego 2020)

Open Page rank istnieje od 2017 roku i może być stosowany do określania rankingu stron WWW na podstawie opensource’owych danych udostępnianych przez Common Crawl i Common Search.

Sprawdź aktualną wartość w rankingu Open PageRank dla interesujących Cię serwisów i zobacz, jak prezentują się w 10-stopniowej skali otwartego Page Ranku.

źródło: DomCop