Serial dokumentalny LGBTQ „Visible: Out on TV” dostępny na Apple TV+

W serwisie streamingowym Apple TV+ zostały udostępnione wszystkie 5 odcinków serialu dokumentalnego „Visible: Out on Television” o ruchu LGBTQ.

„Visible: Out on Television”

Zapowiadany pod koniec zeszłego roku nowy serial dokumentalny Apple Originals Visible: Out on Television zadebiutował właśnie na Apple TV+. Ta pięcioczęściowa seria opowiada historię ludzi mediów związanych z ruchem LGBTQ. W produkcji wykorzystano archiwalne nagrania z nowymi wywiadami z gwiazdami takimi jak Ellen DeGeneres, Oprah Winfrey, Anderson Cooper, Don Lemon i innymi.

Seria pięciu odcinków jest z grubsza ułożona chronologicznie, dzięki czemu widzowie mogą być świadkami rewolucji obyczajowej, jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich lat.

  • Pierwszy odcinek zatytułowany „Wieki ciemne”, opowiada o tym, jak w latach 70. po raz pierwszy zaczęto pokazywać pozytywne postacie osób LGBTQ.
  • Drugi odcinek „Telewizja jako narzędzie”, pokazuje jak aktywiści zaczęli wykorzystywać telewizję jako narzędzie zmiany po zamieszkach Stonewall.
  • Odcinek trzeci „Epidemia” analizuje, jak telewizja podniosła świadomość na temat HIV/AIDS.
  • Czwarty odcinek pt. „Przełomy” z Ellen DeGeneres w roli głównej, dotyczy jej coming outu w programie telewizyjnym i i konsekwencji tego.
  • Wreszcie ostatni odcinek pt. „Nowa Gwardia” pokazuje, w jaki sposób świat telewizji otworzył drzwi dla nowej gwardii LGBTQ, która działa na rzecz większej reprezentacji i szerszej inkluzywności.

Odcinki trwają od 50 minut do 1 godziny i 12 minut. Twórcami serii są Ryan White i Jessica Hargrave. Narratorami są miedzy innymi Neil Patrick Harris, Margaret Cho, Lena Waithe, Margaret Cho i Asia Kate Dillon.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu „Visible”:

Apple bardzo aktywnie promuje problemy LGBTQ i włącza się w społeczne aktywności na rzecz mniejszości seksualnych. Tim Cook był pierwszym dyrektorem generalnym na tym szczeblu, który w 2014 roku publicznie ujawnił się jako gej. (Zanim to zrobił, Cook rozmawiał prywatnie z Andersonem Cooperem, który występuje także w tym serialu).

W ubiegłym roku Cook otrzymał nagrodę „Champion Award” od organizacji edukacyjnej LGBTQ GLSEN w uznaniu za jego nieustającą walkę o prawa LGBTQ.

Sprawdź również:

TOP 10 seriali, w których poruszono tematykę LGBT

Apple często również wykorzystuje swoją markę do wspierania przepisów promujących równość LGBTQ. Serial możesz oglądać w serwisie Apple TV+, klikając na poniższy przycisk:

Przycisk oglądaj na Apple TV+