Randki Facebooka w Europie trochę później…

Funkcja randkowa Facebook Dating miała zostać uruchomiona przed Walentynkami, ale ze względów formalnych premiera została przełożona.

Facebook Dating (serce) usługa randkowa

O usłudze Facebook Randki (Facebook Dating) pisaliśmy już dwa lata temu, ale dopiero teraz usługa powoli wędruje na rynek europejski. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i gigant musiał przełożyć premierę w Europie (w tym w Polsce).

W oświadczeniu, opublikowanym na stronie Irlandzkiej Komisji Ochrony Danych (DPC), dotyczącym funkcji randkowej na Facebooku (Facebook Randki, ang. Facebook Dating) poinformowano, że Facebook nie złożył odpowiednich dokumentów związanych z usługą i urzędnicy musieli dokonać kontroli w irlandzkim biurze firmy.

Europejski oddział Facebooka po raz pierwszy skontaktowała się z DPC, w związku z zamiarem wprowadzenia nowej funkcji randkowej w UE, w poniedziałek 3 lutego 2020 roku. Komisja była trochę zdziwiona i zaniepokojona, że że po raz pierwszy dowiedzieli się o zamiarze wprowadzenia nowej funkcji.

Zaniepokojenie było tym większe, że Facebook Dating miał być uruchomiony w Europie (w tym w Polsce) 13 lutego 2020 roku. Obawy komisji spotęgował fakt, że w 3 lutego nie otrzymano żadnych informacji i dokumentacji związanych z oceną wpływu na ochronę danych lub procesami decyzyjnymi podjętymi przez Facebook Ireland.

W celu przyspieszenia kontroli i zdobycia odpowiedniej dokumentacji, w poniedziałek 10 lutego, w poniedziałek upoważnieni urzędnicy DPC przeprowadzili kontrolę w biurach Facebook Ireland Limited w Dublinie i zebrali odpowiednią dokumentację.

Facebook poinformował jednak w ostatniej chwili, że odłożył wprowadzenie tej funkcji – nie podając konkretnej daty premiery.

źródło: DPC statement on Facebook dating feature