Dzisiaj jest Dzień Bezpiecznego Internetu #DBI2020!

Dzisiaj, we wtorek 11 lutego 2020 roku, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), łączymy siły na całym świecie, aby działać razem na rzecz lepszego Internetu!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Jak co roku, 11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu na całym świecie, pamiętaj o podstawowych zasadach, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i prywatność online na komputerze, tablecie, konsoli czy smartfonie! Na każdym urządzeniu, które łączy się z siecią. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem: Działajmy Razem!.

Technologie cyfrowe zapewniają niesamowite możliwości na wyciągnięcie ręki. Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak wielu okazji do nauki, wymiany, uczestnictwa i tworzenia. Jednak Internet stwarza również pewne zagrożenia dla użytkowników – szczególnie tych najbardziej wrażliwych, takich jak dzieci: obawy związane z prywatnością, cyberprzemoc, dezinformacja, narażenie na potencjalnie szkodliwe treści i zachowania drapieżne, to tylko niektóre z zagrożeń, czyhających w internecie.

W jaki sposób możemy zapewnić dostęp do bezpiecznego i stymulującego środowiska online dla jak największej liczby osób, które mogą w pełni wykorzystać bogactwo możliwości, jednocześnie łagodząc jego negatywne skutki uboczne? Razem możemy zainspirować pozytywne zmiany w Internecie i podnieść świadomość na temat problemów, które są dla nas ważne.

Po pierwsze należy edukować – istnieje wiele inicjatyw lokalnych i globalnych oraz materiałów, które możesz znaleźć na przykład na platformie SaferInternety. Pozwalają one zwiększyć świadomość na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu.

Sprawdź także poniższe wideo, aby dowiedzieć się więcej na temat Dnia Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day) 2020:

Poznaj zasady bezpiecznego internetu!

Poznaj zasady Bezpiecznego Internetu - plakat DBI 2020
Poznaj zasady Bezpiecznego Internetu – plakat DBI 2020

źródło: SaferInternetDay