Czekamy na Crash Bandicoot Mobile od twórców Candy Crush

Wygląda na to, że gra „Crash Bandicoot Mobile” od studia King, odpowiedzialnego za taki hit jak „Candy Crush”, wkrótce trafi na urządzenia mobilne.

Crash Bandicoot Mobile (screens unofficial)

Według niepotwierdzonych informacji i zrzutów ekranów krążących po internecie, Crash Bandicoot, ukochana maskotka Sony PlayStation, pojawi się na urządzeniach mobilnych z zupełnie nową grą. Byłby to pierwszy od 10 lat tytuł mobilny z sympatycznym jamrajem pasiastym.

Crash Bandicoot Mobile, opracowany przez studio King to endless runner, w którym genetycznie zmodyfikowany bandicoot wygląda jakby miał przemierzać wyspę z owocami Wumpa – jak przypuszczam po to, aby pokrzyżować szyki złego doktora Neo Cortexa.

To będzie pierwsza od dekady gra mobilna z Crashem Bandicootem w roli głównej. Wcześniej Crash Bandicoot Nitro Kart 3D, była jedną z pierwszych gier wydanych w sklepie App Store w 2008 roku. Jej kontynuacja nastąpiła dwa lata później w 2010 roku.

Od tego czasu oczywiście wiele się zmieniło. Crash nie tylko cieszył się renesansem gier AAA, ale zmienił rodzaj gier dominujących w App Storze. W 2008 roku Nitro Kart 3D był wielkim hitem – gra premium w cenie 5,99 USD była popularna zarówno wśród krytyków, jak i fanów. Była to jedna z najlepiej zarabiających gier w tym czasie.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy już 30 czerwca 2017 r.!

Jak dotąd nie ma żadnych oficjalnych informacji o tym, kiedy Crash Bandicoot Mobile zadebiutuje. King również nie ujawnił, jaki zostanie w niej zastosowany model płatności. Kiedy Nintendo wprowadziło inną ikonę gier z Mario na iOS-a – Super Mario Run, firma zdecydowała się także typ endless runnera. Nintendo pobierało 9,99 USD za tytuł, ale nie zgarnęło tyle pieniędzy, ile się spodziewano. Od tego czasu Nintendo w dużej mierze utkwiło w grach freemium z zakupami w aplikacji.

Najbardziej znaną serią Kinga są gry z serii Candy Crush Saga. Przez lata tytuły te osiągnęły ponad 1 miliard dolarów dzięki zakupom w aplikacjach. Oznaczałoby, że studio będzie trzymać się tego samego modelu w przypadku Crash Bandicoot Mobile.

Zanim tytuł trafi do App Store’a i Google Play, pewnie będziemy musieli trochę poczekać.

źródło: Cult of Mac via Twitter (1) (2)