Cyberphone – smartfon inspirowany iPhone’em i Cybertruckiem

Smartfon Cyberphone, którego projekt wyraźnie nawiązuje do Cybertrucka oraz iPhone’a  11 kosztuje 15 000 USD i nie jest produkowany przez Teslę ani Apple’a – czy kanciaste krawędzie znów będą modne?

Obecne smartfony są zaokrąglonymi prostokątami, na próżno szukać ostrych i kanciastych krawędzi – z zasadzie odkąd iPhone zapoczątkował telefony bez klawiatury QWERTY.

W rzeczywistości telefony stają się coraz bardziej okrągłe, ponieważ producenci wciąż wymyślają, jak zginać ekrany OLED i surowe metale. Wszystkie dzisiejsze smartfony są bardzo podobne do siebie, chyba że weźmiemy pod uwagę nieliczne projekty składanych smartfonów inspirowanych urządzeniami z filmów science fiction.

Ale czy chcielibyśmy, aby smartfony były kanciaste? Teraz, gdy Cybertruck Tesli wstrząsnął światem projektowania samochodów, pojawił się telefon inspirowany Cybertruckiem.

Niezwykle drogi Cyberphone, który jest właściwie tylko fantazyjną obudową wokół iPhone’a 11 Pro, został wymyślony przez rosyjską firmę Caviar, która tworzy od wiele niepraktycznie drogich urządzeń. Wydaje mi się, że niewiele osób zobaczy tego smartfona na żywo, trzeba się będzie zadowolić filmem od Unbox Therapy. Cena podstawowa tego telefonu to 15 860 USD (ok. 61,5 tys. zł).

Choć osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu estetyki, dobrze, że ktoś wymyśla ciekawe projekty, które niewątpliwie się wyróżniają. Być może jest w nich też coś praktycznego? Na przykład składana tytanowa pokrywa, która teoretycznie chroni ekran telefonu, a następnie przekształca się w podstawkę na biurko.

Na pewno tego typu projekty wzbudzają nasze dziecięce pragnienia do posiadania DeLoreana ze stali nierdzewnej z Powrotu do przyszłości, albo auto Inspektora Gadżeta!

źródło: The Verge via Caviar