eRecepta dostępna także na iPhonie

W aplikacji mobilnej mObywatel na iOS-a pojawiła się opcja eRecepta, z której do tej pory mogli korzystać użytkownicy appki na Androida.

eRecepta dostępna na iPhonie (iOS) w aplikacji mObywatel

Publiczna aplikacja mobilna mObywatel na urządzenia z systemem iOS doczekała się dzisiaj nowej aktualizacji, dzięki której użytkownicy iPhone’ów mają dostęp do swoich niezrealizowanych eRecept.

Od września zeszłego roku właściciele smartfonów z systemem Android mogli korzystac z funkcji eRecepta w aplikacji mObywatel. Zgodnie z obietnicą (zapowiadany termin to koniec stycznia br.) Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło tę opcję także w aplikacji na iPhone’y.

Do aktywacji usługi eRecepty wymagana jest aktywna mTożsamość. To ważne ze wzgledu na bezpieczeństwo Twoich danych. Jeśli nie posiadasz usługi mTożsamość, zostanie ona aktywowana przy aktywacji eRecepty.

eRecepta to nowa usługa dla użytkowników aplikacji mObywatel (iOS 10.3 wzwyż). Dzięki niej możesz pobrać, przeglądać, a przede wszystkim realizować recepty wystawione przez Twojego lekarza. Możesz również realizować recepty swoich dzieci oraz innych osób, od których otrzymasz pełnomocnictwo. Usługa jest mobilną wersją Internetowego Konta Pacjenta (pacjent.gov.pl). Usługa eRecepta wymaga dostępu do internetu. Jeśli chcesz mieć dostęp do swojej recepty offline – pobierz ją na urządzenie.

mDokumenty i jeden login do usług cyfrowych z podstawą prawną

Jeśli nie masz aktywnego Internetowego Konta Pacjenta, eRecepty lub konta w systemie eZdrowie, to aplikacja przy pierwszym uruchomieniu usługi wyświetli komunikat z regulaminem. Po jego zaakceptowaniu, w usłudze utworzone zostanie konto i otrzymasz dostęp do listy niezrealizowanych recept.

Aktywacja usługi eRecepta w aplikacji mObywatel na iPhone'a (iOS)
Aktywacja usługi eRecepta w aplikacji mObywatel na iPhone’a (iOS)

Receptę zrealizujesz, okazując farmaceucie kod QR. Możesz również podać numer PESEL osoby, na którą wydana została recepta i kod z aplikacji. Jeśli chcesz mieć dostęp do eRecepty offline — pobierz ją przed na urządzenie przed wizytą w aptece (korzystając z odnośnika „Pobierz PDF” umieszczonego na eRecepcie).

W aplikacji mObywatel masz dostęp także do innych usług, między innymi: mTożsamość, mPojazd, mLegitymacja, czy Polak za granicą.

Najnowszą wersję aplikacji mObywatel pobierzesz ze sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play