Aplikacja „Tangi” z krótkimi wideo od Google’a

Nowa aplikacja mobilna „Tangi” firmy Google to taki „Pinterest”, ale z filmami zamiast statycznych obrazów, infografik i przepisów.

Aplikacja Tangi od firmy Google

Wielu z was słyszało o Pinterest, a może nawet zainstalowało aplikację na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS. Niektórzy uważają, że jest to wirtualna tablica ogłoszeń, na której można dzielić się pomysłami na projekty, przepisami i nie tylko. Użytkownicy przypinają tam obrazy, które chcą zapisać, i generują łącza do oryginalnego źródła.

Istnieje pewna interakcja między subskrybentami, którzy mogą publicznie lub prywatnie wymieniać wiadomości,, a użytkownikami, którzy moga polubić publikowane materiały.

Jeśli wciąż jesteś jednym z wielu i nie rozumiesz, o co chodzi w aplikacji Pinterest, to opis w Google Play Store i App Store ładnie to podsumowuje: „Szukasz inspiracji? Niezależnie od tego, czy projektujesz dom, czy szukasz pomysłów na podróż, dobre pomysły zaczynają się na Pinterest”.

Google wydało właśnie Tangi – aplikację stworzoną przez własne inkubatorowe laboratorium firmy Area 120 do projektów eksperymentalnych. Tangi to aplikacja do udostępniania filmów społecznościowych, która pozwala uczyć się nowych rzeczy każdego dnia, a Ty też możesz sam je wypróbować i zdobyć nowe umiejętności w mniej niż 60 sekund. Wystarczy wybrać „Wypróbuj”, aby podzielić się swoim spostrzeżeniem na temat projektói. Kreatywność, gotowanie, tworzenie! I podobnie jak Pinterest, Google twierdzi, że Tangi zapewnia dawkę kreatywnych inspiracji.

W przeciwieństwie do Pinteresta, Tangi używa krótkich filmów, aby wydobyć kreatywne pomysły. Google twierdzi, że współpracuje z twórcami, którzy już produkują tego rodzaju filmy.

Czym jest nowa aplikacja i do czego służy? Google wyjaśnia: Niezależnie od tego, czy uwielbiasz rzemiosło, gotowanie, kosmetyki czy odzież, w Tangi znajdziesz 60-sekundowe filmy, które pomogą Ci wypróbować coś nowego – jest to miejsce, w którym możesz je również udostępnić. Możesz także udostępnić odtworzone filmy, dzięki funkcji „Try It”, która pomaga budować społeczność między twórcami a ich fanami.

Według Google’a, jeden z najczęściej odtwarzanych filmów pokazuje, jak zrobić guacamole w skorupce awokado.

Appka Tangi jest już dostępna w sklepie App Store i na stronie internetowej tangi.co. Google nie wspominał nic o wersji aplikacji na Androida, choć możemysię domysleć, że w końcu będzie dostępna:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: iPhoneHacks via Google