Twój bank nie obsługuje Apple Pay? Możesz dodać swoją kartę do Curve!

Od teraz możesz płacić Apple Pay podłączając dowolną kartę wydaną w Europie (w tym w Polsce) do aplikacji Curve!

Płatności Apple Pay przez aplikację Curve

Curve jest podobna do innych usług przedpłaconych kart MasterCard, takich jak Revolut – polega na podłączeniu fizycznej karty do aplikacji mobilnej, która następnie umożliwia doładowanie karty na żądanie, zamrożenie środków itd. Mimo, że usługa jest przeznaczona głównie dla podróżujących za granicą, oferując wymianę walut ze średnimi kursami i bezpłatne wypłaty z bankomatów, to możesz również korzystać z karty Curve we własnym kraju.

Jednak Curve ma coś jeszcze, czego nie mają inne usługi –  umożliwia podłączenie dowolnej liczby kart płatniczych, a następnie przełączanie się między nimi. Dokonując transakcji kartą Curve, możesz przypisać wydatki do dowolnej z połączonych kart. Co więcej, możesz to zrobić nawet po fakcie, jeśli zapomniałeś ustawić kartę, którą chciałeś obciążyć dla danej transakcji.

Curve pozwala wydawać pieniądze z dowolnego konta przy użyciu tylko jednej karty Curve Mastercard®. Załaduj karty debetowe i kredytowe Mastercard lub Visa do aplikacji Curve i wydawaj, używając tylko Curve Mastercard.

Możesz wybrać konto, które chcesz obciążyć przy płatnościach Curve – wystarczy otworzyć  aplikację mobilną Curve i wybrać odpowiednią kartę bankową – to konto natychmiast stanie się „aktywne”.

Zobacz także:

Płatności za pomocą Apple Pay dostępne w Przelewy24

Za każdym razem, gdy wydajesz pieniądze w sklepie, w internecie lub wyciągasz kasę z bankomatu, zostanie obciążone konto wybrane w aplikacji (odbywa się to w ciągu kilku sekund, nawet gdy jesteś przy kasie!). Dodatkowo możesz w dowolnym momencie sprawdzić swoją historię wydatków i swoją aktualnie aktywną kartę w aplikacji.

Curve otrzymało dziś wsparcie dla płatności Apple Pay

Jak dodać kartę Curve do Apple Pay? Na iPhonie otwórz aplikację Wallet i dotknij znaku plus [+]. Na Apple Watchu otwórz aplikację Apple Watch na iPhonie i wybierz „Wallet i Apple Pay”, a następnie dotknij „Dodaj kartę kredytową lub debetową”.

Ustaw preferowaną kartę jako domyślną metodę płatności dla transakcji Curve, a następnie możesz używać Apple Pay i obciążać tę kartą, nawet jeśli Twój bank nie oferuje płatności Apple Pay!

Dodawanie karty Curve do usługi Apple Payu

Niestety Curve nie jest jeszcze dostępny w USA, ale wsparcie Apple Pay dla dowolnej karty płatniczej przez Curve dostępne jest w 31 krajach europejskich: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Nederlandy (daw. Holandia), Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Zjednoczone Królestwo (z wyjątkiem Crown Dependencies: Jersey, Guernsey i Isle of Man)

Możesz zarejestrować się w Curve za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Może Cie zainteresować także:

Liczba użytkowników płatności mobilnych na świecie (2018-2020)

źródło: Curve via 9TO5Mac