Poznaj więcej szczegółów o usłudze Pokémon Home – cena i funkcje

Usługa przechowywania w chmurze Pokémon Home zostanie uruchomiona w lutym i będzie kosztować użytkowników 3 USD miesięcznie – abonenci będą mogli przenieść pokemony 3DS na Nintendo Switch.

Nowa usługa i aplikacja mobilna Pokémon Home

Nintendo udostępniło szczegółowe informacje na temat usługi i aplikacji mobilnej Pokémon Home. Firma potwierdziła także oficjalnie wcześniejsze doniesienia, że usługa wystartuje w lutym, ile będzie kosztować i jakie gry są kompatybilne.

Pokémon Home to usługa w chmurze na urządzenia mobilne i Nintendo Switch, która pozwoli graczom przechowywać złapane Pokemony z całej serii konsoli i gry „Pokemon Go” w jednym miejscu. Usługa będzie funkcjonowała przede wszystkim na urządzeniach mobilnych, na których dostępne będą wszystkie funkcje. Switch będzie miał pewne funkcje, ale głównie będzie używany do przenoszenia potworów z tytułów na konsolę Switch.

Usługa będzie miała plan podstawowy i premium, przy czym podstawowy jest bezpłatny, ale bardzo ograniczony. Użytkownicy w ramach tej subskrypcji będą mogli przechowywać tylko 30 Pokemonów i korzystać z niektórych opcji handlu.

Abonament premium zapewni użytkownikom dostęp do 6000 wolnych miejsc do przechowywania oraz wszystkie funkcje handlowe, w tym hosting własnego pokoju handlowego. Dodatkowa funkcja w premium pozwoli użytkownikom uzyskać dostęp do większej ilości danych na temat Pokemona niezbędnego do współzawodnictwa, takich jak statystyki i EV.

Aplikacja mobilna na iOS-a i Androida pozwoli Ci handlować pokemonami z ludźmi z całego świata! Będzie także jedynym miejscem, w którym użytkownicy mogą handlować, oglądać rekordy bitew, otrzymywać wiadomości i otrzymywać specjalne pokemony z funkcji o nazwie Mystery Gift. Pojawi się również nowa funkcja o nazwie Your Room, która pozwoli dostosować stronę za pomocą naklejek uzyskanych z wyzwań w aplikacji.

Gry i usługi kompatybilne z usługą Pokemon Home
Gry i usługi kompatybilne z usługą Pokemon Home

Appka będzie przypisywać punkty do konta użytkownika, gdy doda więcej Pokemonów do swojej kolekcji, a punkty można będzie wymienić w grze Battle Points na konsoli Switch. Pokémon Home przywróci także brakujący element głównych gier z serii – National Pokedex.

Nowa usługa Nintendo będzie oferować trzy płatne abonamenty. Abonament miesięczny, 3-miesięczny lub roczny, kosztujące odpowiednio 2,99 USD, 4,99 USD i 15,99 USD. Fani prawdopodobnie szybko kupią roczną subskrypcję, która jest tylko o 6 USD droższa niż poprzednia usługa chmurowa – Pokémon Bank.

Cennik i funkcje Pokémon Home Premium
Cennik i funkcje Pokémon Home Premium

Usługa Pokémon Home będzie dostępna już w lutym i będzie współpracować z takimi tytułami jak  „Pokemon Sword” i „Pokemon Shield”, „Pokemon: Let’s Go Eevee” i „Pokemon: Let’s Go Pikachu”. Jest również kompatybilna z Pokémon Bank, który działa z większością innych tytułów z serii i istnieje w 3DS. Kompatybilność z grą mobilną  „Pokémon Go” została także ogłoszona, ale wymieniona jako dostępna „wkrótce”.

Firma Pokémon Company nie podała konkretnej daty premiery usługi Pokémon Home, ale już wkrótce możemy spodziewać się więcej szczegółów. Dodatkowe informacje można przeczytać na oficjalnym blogu i stronie usługi pod adresem: home.pokemon.com.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Pokemon Home
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Pokemon Home

źródło: Apple Insider, The Pokémon Company International Blog