iOS 14 podobno ma być dostępny na te same iPhone’y co iOS 13

Nowa plotka głosi, że system iOS 14 będzie obsługiwał ten sam zestaw urządzeń co iOS 13, ale nowy iPadOS 14 nie będzie wspierany przez niektóre starsze iPady.

iOS 14 (logo)

Mobilny system operacyjny iOS słynie z tego, że jego coroczne aktualizacje dostępne są nawet na urządzenia, które były wydane nawet pięć lat wcześniej. System iOS 12, który został wydany w 2018 roku można było zainstalować nawet na iPhonie 5s z 2013 roku – czyli na wszystkie urządzenia, które rok wcześniej otrzymały aktualizację systemu iOS 11.

Dodatkowym atutem jest to, że Apple bardzo stara się, aby starsze urządzenia działały tak samo na nowych (bardziej wymagających) systemach jak działały z systemem w dniu swojej premiery.

W 2019 roku wydany został iOS 13, którego nie można już było zainstalować na wielu popularnych iPhone’ach, w tym iPhonie 5s i iPhonie 6. Uaktualnienie systemu było dostępne dla iPhone’ów 6s lub nowszych.

Biorąc pod uwagę, że Apple porzuciło obsługę dwóch starszych generacji iPhone’ów za jednym razem, sensowne jest, aby firma nie rezygnowała z obsługi iPhone’a 6s w tym roku. iPhone SE jest również niezwykle popularny i Apple będzie prawdopodobnie starało się go wspierać tak długo, jak to możliwe.

Zobacz także:

Jak długo Apple wspierało modele iPhone’a, aż do systemu iOS 13?

Według francuskiego serwisu iPhoneSoft, aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS 14 otrzymają urządzenia, które otrzymały aktualizację do systemu iOS 13, czyli:

  • iPhone 11, Pro, Pro Max
  • iPhone X, XS, Max, XR
  • iPhone 8, Plus
  • iPhone 7, Plus
  • iPhone 6s, Plus
  • iPhone SE

Będzie to 14 poprzednich modeli oraz nowe wersje iPhone’a (12?), które pojawią się we wrześniu tego roku oraz być może iPhone SE2 (9?), który ma być uaktualnieniem budżetowego iPhone’a SE z 2016 roku.

Plotka głosi, że Apple zrezygnuje z wydania uaktualnienia systemu iPadOS 14 dla iPada mini 4 i iPada Air 2. Urządzenia te są zasilane przez układ A8/X, który wykorzystywał także iPhone 6.

W publikacji zauważono także, że system iOS 14 jest wciąż w fazie rozwoju i niewykluczone, że ostateczna wersja przestanie być obsługiwana przez iPhone’a SE i iPhone’a 6s.

Mobilny system Apple’a iOS 14 i kolejna wersja iPadaOS-a zadebiutują podczas WWDC 2020, które prawdopodobnie odbędzie się w czerwcu 2020 roku.

źródło: iPhoneHacks via iPhoneSoft