„Byte” czyli następca „Vine” dostępny na iOS-a i Androida

„Byte” przywraca 6-sekundowe zapętlone filmy z Vine – aplikację można pobrać za darmo ze sklepów App Store i Google Play.

Byte – creativity first

W 2017 roku Twitter zamknął swoją usługę Vine oferującą tworzenie 6-sekundowych zapętlonych wideo. Dwa lata później współzałożyciel appki Dom Hofmann zapowiedział uruchomienie z powrotem podobnego projektu o nazwie Byte, a w kwietniu ubiegłego roku uruchomił zamknięta wersję beta. Od dzisiaj aplikacja Byte została oficjalnie uruchomiona na urządzenia z systemami iOS i Android.

Sześciosekundowe, zapętlone wideo wygląda tak jak te z Vine, a Byte określa te klipy jako „zarówno znajome jak i nowe”. Od tego czasu pojawiło się wiele aplikacji próbujących załatać lukę  po Vine (np. Peach), jednak żadna nie stała się tak popularna – jedynie sporą część użytkowników zgarnął zapewne TikTok, który ma swój czas chwały.

Jak korzystać z Byte? Wystarczy przesłać plik z aparatu lub użyć kamery w aplikacji, aby nagrać dowolny klip. Istnieje wiele sposobów na znalezienie nowych możliwości do kreatywnych klipów. Możesz oglądać co użytkownicy najchętniej oglądają w Byte i co uwielbiają, przeglądając w aplikacji wyróżnione przez redaktorów posty lub po prostu przeglądać je samodzielnie.

Powołując się na hasło „najpierw kreatywność” (oryg. „creativity first”), Byte planuje uruchomić program partnerski w aplikacji, dzięki któremu twórcy będą mogli zarabiać. Byte stawia przede wszystkim na kreatywność i społeczność, a wynagradzanie dla twórców ma być jednym z ważnych sposobów wspierania obu tych celów.

Zrzuty ekranu z aplikacji „Byte”

Byte jest już dostępny w sklepach Google Play i App Store. W wersji na Androida użytkownicy mogą „Zalogować się za pomocą konta Google”, a na iOS-ie także za pomocą opcji  „Zaloguj się za pomocą konta Apple”. Następnie należy wybrać swoją nazwę użytkownika i zdjęcie profilowe.

TikTok został pobrany aż 738 mln razy w 2019 roku

Karta „Home” to pełny ekran pionowych klipów wideo, które można przewijać. Strona wyszukiwania zawiera kanały takie jak „Popular Now”, eksperymentalne „Your Mix„ oraz „Latest”, a także kategorie ze śmiesznymi filmikami, animacjami i zwierzakami domowymi. Nawigację dopełniają opcje „Aktywność” i „Profil” zwierające statystyki, listę ulubionych bajtów, ustawienia i inne.

Aby utworzyć bajt (byte), dotknij środkowego przycisku i udziel niezbędnych uprawnień do kamery, wideo i dźwięku. Stąd możesz uzyskać dostęp do rolki aparatu, interfejs przechwytywania posiada także funkcję usuwania i filtr „Tryb ducha” (oryg. „Ghost mode”).

Może Cię zainteresować także:

Fakty na temat aplikacji mobilnej Vine

źródło: 9TO5Google