Nowa gra Tetris® dostępna na iOS-a i Androida

Zupełnie nowa gra Tetris® trafiła dziś do sklepów App Store i Google Play – zaledwie dzień po tym, jak EA potwierdziło, że wycofuje swoje tytuły z serii Tetris.

TETRIS logo

Nowa gra oferuje tradycyjną rozgrywkę w Tetrisa, którą miliony fanów na całym świecie już znają i kochają. Ale to nie jest jeszcze tytuł Tetris Royale, który został ogłoszony w zeszłym roku.

W minioną środę fani byli bardzo zdenerwowani, kiedy odkryli, że EA planuje wycofać swoje trzy oficjalne gry mobilne Tetris. Można się było jednak domyśleć, że to nie koniec popularnej gry logicznej. Blue Planet Software, wyłączny agent marki Tetris powiedział, że N3TWORK będzie wyłącznym twórcą nowych gier Tetris. Nie wiedzieliśmy jednak, że nowy tytuł pojawi się zaledwie dzień później.

Nowa (i darmowa!) gra to klasyczna gra Tetris, jaką zawsze znaliśmy. Rozgrywka będzie od razu znana każdemu, kto grał kiedyś tradycyjny tytuł Tetris. Na razie zapewnia zabawę w budowanie bloków dla jednego gracza. Ale później pojawi się „znacznie więcej” nowych funkcji i udoskonaleń.

Może Ci się spodobać również:

Kultowa gra komputerowa „Tetris” kończy dzisiaj 35 lat!

Tetris taki, jaki znasz i kochasz – ale z motywami!

Tetris jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie i cieszymy się dzisiaj, że udostępniamy to doświadczenie bezpłatnie milionom ludzi na całym świecie – powiedział Neil Young, założyciel i dyrektor generalny N3TWORK. Wprowadzamy Tetris z tradycyjnym trybem gry solo, ale chcemy, aby fani wiedzieli, że mamy dla nich o wiele więcej niespodzianek, a obecna wersja to tylko podstawowa wersja niesamowitej aplikacji Tetris.

W grze sterujemy intuicyjnymi elementami do przesuwania – takie jakie były w grach EA. Wykorzystano także dotykowe informacje zwrotne, które są nowością w urządzeniach mobilnych, oraz pięć różnych motywów, które pozwalają zmienić wygląd gry.

Zrzuty ekranu z gry mobilnej TETRIS od N3TWORK
Zrzuty ekranu z gry mobilnej TETRIS od N3TWORK

Firma Tetris planuje także kolejny tytuł mobilny Tetris Royale, który został ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku. Będzie to internetowa gra mobilna dla wielu graczy, taka jak Tetris 99 na Nintendo Switch. Nie wiemy jeszcze, kiedy ta gra będzie dostępna.

Nowego Tetrisa od N3TWORK możesz pobrać grę już dziś ze sklepu  App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: N3TWORK via CultOfMac